Tuzlu Su Akvaryumu Isıtıcı Seçimi

En tecrübeli tuzlu su akvaryumu sahipleri ucuz ve kötü bir ısıtıcının kullanılmasının, ya akvaryumun soğumasına ya da daha da kötüye gitmesine izin vererek bir felakete yol açabileceğini bilirler. Bu yüzden Isıtıcı seçimi önemlidir.

Hatalı Isıtıcı Seçimi Yaparsanız Ne Olur?

Kötü bir ısıtıcı akvaryumunuzun ısısını dengesiz tutacağı gibi evinizde elektrik kaçağı ile yangına da neden olabilir. Ucuz ısıtıcıların arızalanma olasılığı çok daha yüksektir. En kötüsü de küçük bir kaçağa neden olabilir ve akvaryumunuza elektrik verebilir. Kaçak akım canlılarınızın ölümüne hatta sizin bile bundan zarar görmenize neden olabilir.

Isıtıcı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Isıtıcı satın almadan önce, tercih ettiğiniz ısıtıcıların müşteri yorumlarını muhakkak okuyun. İnanın büyük bir şöhrete sahip firmaların bile çok başarısız ısıtıcıları piyasada satılmaktadır. Ünlü bir firmanın yeni seri ısıtıcısının yaptığı arıza nedeniyle yaşanan kayıpları karşıladığı bile söylenir. Biraz daha fazla ödemek ve iyi bir ısıtıcı almak endişe etmekten çok daha akıllıca bir seçimdir.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Isıtıcı seçimi hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+