Akvaryuma Balık Omurgasız Eklemek

Akvaryuma balık, omurgasız eklemek için endişelenmeniz doğaldır. Sonuçta, akvaryumunuz için çok fazla zaman ayırdınız, harcama yaptınız ve sabrettiniz. Şimdide ona yeni bir hayat katıyorsunuz.

Tuzlu su akvaryumunu kurmak sabır gerektirdiği gibi, akvaryumunuza yeni bir canlı eklerken de sabırlı olmalısınız. Akvaryumunuza uygun şekilde yeni eklemeler yapmak, onlara daha sağlıklı gelişme ve en önemlisi hayatta kalma şansı verir. Ayrıca mevcut akvaryum topluluğunu da korur. Bu nedenle size şiddetle bir karantina akvaryumu tavsiye ediyoruz.

Akvaryuma Balık Omurgasız Eklemek Nasıl Yapılır?

Balıklarınızı evcil hayvan dükkanından ya da bir üst kattaki arkadaşınızdan da almış olsanız, akvaryumunuza ulaşmadan önce yakalanma aşaması, dar bir kaba konması, saklanacak yer bulamaması gibi nedenlerden çok fazla strese maruz kalır. Yeni bir ortama uyum sağlaması için kesinlikle biraz zamana ihtiyacı vardır. Sıcaklık, su koşulları gibi küçük değişikler bile balığınızı şoka sokabilir ve strese neden olabilir. Stres de beraberinde balığınızın birçok hastalığa yakalanmasına hatta ölümüne neden olabilir.

Bu içeriği beğendiniz mi?

Gönderiliyor
Ziyaretçi Puanı
0 (0 Oy)

Akvaryuma balık omurgasız eklemek hakkında sorularınız ya da eklemek istedikleriniz varsa, N Akvaryum Forum‘larını kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Gizlilik Politikası
+