Achilles Tang
Fotoğraf: LiveAquaria
Achilles Tang
0.0/5
Achilles Tang, latince adıyla Acanthurus Achilles bakımı oldukça zor ve uzman seviyesi akavaristlere tavsiye edilir. Bol miktarda yüzme alanına ihtiyaç duyarlar

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Acanthurus Achilles

Aile:

acanthuridae

Cins:

acanthurus

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Sadece Uzman

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

otcul

Renk

mor, tan

Menşei

tahiti

Min. Akvaryum Hacmi

680 Litre

Maksimum Boy

21.25 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Achilles Tang
Videoyu oynat

Achilles Tang Hakkında

Red-Tailed Surgeon veya Achilles Surgeonfish olarak da bilinen Achilles Tang, çok koyu kahverengi ila mor renktedir. Dorsal, kaudal ve anal yüzgeçlerin çevresinde beyaz ve turuncu parlak vurgulara sahiptir. Solungaç kapaklarında da beyaz bir işaret bulunur ve kuyruk yüzgecinin yanında çarpıcı bir turuncu gözyaşı damlası bulunur. Bu türün yavrularının kuyruğunda gözyaşı damlası yerine çizgi şeklinde turuncu bir işaret vardır.

[um_show_google_ads not=’um_profesyonel-uye,um_custom_role_2′]

Bol miktarda yüzme alanı sağlamak için 680 litre veya daha büyük bir akvaryum gereklidir ve bu balıklar normalde akıntı bölgelerinde bulundukları için güçlü su akışına ihtiyaç duyarlar. Diğer Tang türlerine ve Surgeonfish türlerine karşı saldırgandır, ancak diğer balıklarla barışçıldır.

Achilles Tang akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekleri yiyecek olsa da, onlara bol miktarda deniz yosunu verilmesi önemlidir. Bu onların bağışıklık sistemini güçlendirecek, saldırganlığını azaltacak ve genel sağlıklarını iyileştirecektir. Düzenli beslenme programlarıyla birlikte haftada en az 3 kez bir kayaya bağlı kurutulmuş deniz yosunu verin veya bir sebze klipsi kullanın. Deniz Sebzeleri, Yosun Salatası ve Ocean Nutrition markalı besinler ideal ürünlerdir ve kullanımı çok kolaydır.

[um_show_google_ads not=’um_profesyonel-uye,um_custom_role_2′]

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir