Australian Epaulette Shark
Fotoğraf: Anonim
Australian Epaulette Shark
0.0/5
Australian Epaulette Shark latince adıyla Hemiscyllium Ocellatum, sadece uzman akvaristler için tavsiye edilen, agresif bir türdür. Etobur ve Resif uyumsuzdur.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Hemiscyllium Ocellatum

Aile:

hemiscylliidae

Cins:

hemiscyllium

Hızlı Bakış

Mizaç
agresif

Bakım Zorluğu

Sadece Uzman

Resif Uyumu

uyumsuz

Diet

etobur

Renk

sari, tan

Menşei

avustralya

Min. Akvaryum Hacmi

1.360 Litre

Maksimum Boy

105 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Videoyu oynat

Australian Epaulette Shark Hakkında

Australian Epaulette Shark, oldukça küçük, dipte yaşayan bir köpekbalığıdır. Sarımsı kahverengi bir gövde üzerinde bir dizi küçük benek vardır ve her göğüs yüzgecinin hemen üzerindeki büyük nokta tarafından tür tanımı kolaylıkla yapılabilir. Papua Yeni Gine versiyonu görsel olarak biraz daha farklılık gösterir

1350 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmesi tavsiye edilir. Akvaryum zemin malzemesi olarak olarak sadece kum kullanılması gerekir. Australian Epaulette Shark’ın karnı enfeksiyona neden olabilecek daha keskin uçlara sahip bir zemin malzemesi tarafından kolayca çizilebilir. Asla bakır bazlı ilaçlara maruz bırakılmamalıdır. Australian Epaulette Shark akvaryumdaki omurgasızları yiyecek ve esas olarak geceleri aktif olduğundan, uyuyan küçük balıkları avlayacaktır.

Akvaryuma ilk alındığında, bu balığı yemeye ikna etmek için küçük parçalar halinde temizlenmiş kalamar veya canlı yemler kullanılmalıdır. Daha sonra karides, tarak veya taze deniz balığı parçaları ile beslenebilir.

Australian Epaulette Shark sadece uzman akvaryumcular ve akvaristler tarafından beslenmelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir