Banggai Cardinalfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Pterapogon Kauderni
Aile
Apogonidae
Cinsi
Pterapogon
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
9
Diyet
Etobur
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Siyah, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
100
Menşei
Endonezya, Banggai Adaları
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.0 / 3.5
Orta (cm)
3.5 / 5.0
Büyük (cm)
5.0 / 7.5
Genel Bakış

The Kaudern’s Cardinal veya Longfin Cardinalfish olarak da bilinen Banggai Cardinalfish, basit ama sofistike bir renk şeması ve işaretleriyle çok çekici bir balıktır. Genel gövde rengi, inci beyazı lekelerle vurgulanan parıltılı bir gümüştür. Gövde boyunca koyu, siyah çizgiler uzun kanatları vurgulayarak zarif bir etki yaratır.

 

Banggai Kardinal Balığını, bol miktarda canlı kaya ile kaplı, iyi filtrelenmiş 100 Litre veya daha büyük bir akvaryumda besleyin. Çok sayıda mağara, çıkıntı ve yarık ile yüzme için açık bir alan oluşturmak için akvaryum peyzajını dikkatlice düzenlemelisiniz. Yavaş ve metodik bir yüzücü olduğu için barışçıl akvaryum türleriyle barındırın. Banggai Cardinalfish grupları, bol miktarda yüzme ve saklanma alanı bulunan daha büyük akvaryumlarda göreceli olarak huzur içinde tutulabilir. Banggai Cardinalfis tutualn akvaryumlarda düşük bir akıntı tavsiye edilir.

Banggai Cardinalfis’in akvaryum ortamında yetiştirilmesi nispeten kolaydır. Yumurtlama gerçekleştiğinde, erkek yumurtaları korumak için ağzına taşır. Ülkemizde de bu türü bir çaok akvarist esaret altında yetiştirmeyi başarmıştır.

Banggai Cardinalfis, kaliteli granül veya pul yem ile birlikte zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve mysis karidesi içeren iyi dengelenmiş bir diyetten oluşan, günde birkaç kez küçük miktarlarda yemle beslenmelidir.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.