Banggai Cardinalfish
Fotoğraf: Ulrik Fallström
Banggai Cardinalfish
0.0/5
The Kaudern's Cardinal veya Longfin Cardinalfish olarak da bilinen Banggai Cardinalfish, basit ama sofistike bir renkl ve işaretleriyle çok çekici bir balıktır.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Pterapogon Kauderni

Aile:

apogonidae

Cins:

pterapogon

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

siyah, beyaz

Menşei

endonzya, banggai-adaları

Min. Akvaryum Hacmi

113 Litre

Maksimum Boy

7.5 cm

Ortalama Ömrü

3/5 Yıl

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Banggai Cardinalfish
Videoyu oynat

Banggai Cardinalfish Hakkında

The Kaudern’s Cardinal veya Longfin Cardinalfish olarak da bilinen Banggai Cardinalfish, basit ama sofistike bir renk şeması ve işaretleriyle çok çekici bir balıktır. Genel gövde rengi, inci beyazı lekelerle vurgulanan parıltılı bir gümüştür. Gövde boyunca koyu, siyah çizgiler uzun kanatları vurgulayarak zarif bir etki yaratır.

Banggai Kardinal Balığını, bol miktarda canlı kaya ile kaplı, iyi filtrelenmiş 100 Litre veya daha büyük bir akvaryumda besleyin. Çok sayıda mağara, çıkıntı ve yarık ile yüzme için açık bir alan oluşturmak için akvaryum peyzajını dikkatlice düzenlemelisiniz. Yavaş ve metodik bir yüzücü olduğu için barışçıl akvaryum türleriyle barındırın. Banggai Cardinalfish grupları, bol miktarda yüzme ve saklanma alanı bulunan daha büyük akvaryumlarda göreceli olarak huzur içinde tutulabilir. Banggai Cardinalfis tutualn akvaryumlarda düşük bir akıntı tavsiye edilir.

Banggai Cardinalfis’in akvaryum ortamında yetiştirilmesi nispeten kolaydır. Yumurtlama gerçekleştiğinde, erkek yumurtaları korumak için ağzına taşır. Ülkemizde de bu türü bir çaok akvarist esaret altında yetiştirmeyi başarmıştır.

Banggai Cardinalfis, kaliteli granül veya pul yem ile birlikte zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve mysis karidesi içeren iyi dengelenmiş bir diyetten oluşan, günde birkaç kez küçük miktarlarda yemle beslenmelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir