Bartlett's Anthias

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Pseudanthias Bartlettorum
Aile
Serranidae
İstatiksel Özellikleri
Maksimum Boyut (cm)
9
Diyet
Etobur
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Turuncu, Mor, Kırmızı, Sarı
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.5 / 4.0
Orta (cm)
4.0 / 5.0
Genel Bakış

Bartlett’s Anthias, Bartlett’s Fairy Bass olarak da bilinir. Erkekler, mor bir gövdeye ve üst kaudal lobdan arkada sarıya doğru akan sarı ile daha yoğun bir renge sahiptir. Dişiler, sarı bir sırt ve kuyruk yüzgeci ile lavanta renginde olma eğilimindedir.

Bartlett’s Anthias, en az 260 litrelik bir akvaryumda kendi türleriyle birlikte beslendiğinde en iyi sonucu verir, ancak huzurlu balıkların bulunduğu balık akvaryumları veya mercan/balık akvaryumlarında da güzel bir görüntü sağlar. Bartlett’s Anthias, ağırlıklı olarak akvaryum su kolonunun ortasında yüzer, ancak yüzdüğü her yere canlı renkler enjekte ederek akvaryumun tüm bölgelerinde serbestçe gezebilir.

Doğal bir ortam sağlamak için bol miktarda canlı kaya kullanarak onlara mağaralar ve çıkıntılar oluşturun. Dalga motoruyla iyi bir su hareketi ve akvaryumun yüksek su kalitesine sahip olmasını sağlayın

Anthias türlerinin tümü, hermafroditik olma özelliğini paylaşır. Baskın bir erkek ölürse, grubun en büyük dişisi genellikle onun yerini alacak şekilde biçimlenir.

Anthias, yeni bir akvaryuma alıştıktan sonra, dondurulmuş mysis karidesi, zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesinden oluşan çeşitli bir diyetle beslenmesi önerilir. Daha sonra gün boyunca küçük miktarlarda sunulan yüksek kaliteli pul yemleride yiyebilir. Kopepodları ve amfipodları yetiştirebileceğiniz bir refugium sahibiyseniz, sürekli ve besleyici bir canlı yiyecek kaynağıda sağlayabilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.