Bartlett's Anthias

Latince Adı: 

Pseudanthias Bartlettorum

Aile: 

Serranidae

Cinsi: 

Belirtilmemiş

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

Genel Bakış

Mizaç:

Yarı Agresif

Maksimum Boy: 

9 cm

Menşei: 

Belirtilmemiş

Resif Uyumu: 

Uyumlu

Diyet: 

Etobur

Renk: 

Turuncu, Mor, Kırmızı, Sarı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

Belirtilmemiş

Bakım Seviyesi: 

Orta

Zehirli Mi?:

Belirtilmemiş

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

2.5 / 4.0 cm

Orta Boy: 

4.0 / 5.0 cm

Büyük Boy: 

Belirtilmemiş

Hakkında...

Bartlett’s Anthias, Bartlett’s Fairy Bass olarak da bilinir. Erkekler, mor bir gövdeye ve üst kaudal lobdan arkada sarıya doğru akan sarı ile daha yoğun bir renge sahiptir. Dişiler, sarı bir sırt ve kuyruk yüzgeci ile lavanta renginde olma eğilimindedir.

Bartlett’s Anthias, en az 260 litrelik bir akvaryumda kendi türleriyle birlikte beslendiğinde en iyi sonucu verir, ancak huzurlu balıkların bulunduğu balık akvaryumları veya mercan/balık akvaryumlarında da güzel bir görüntü sağlar. Bartlett’s Anthias, ağırlıklı olarak akvaryum su kolonunun ortasında yüzer, ancak yüzdüğü her yere canlı renkler enjekte ederek akvaryumun tüm bölgelerinde serbestçe gezebilir.

Doğal bir ortam sağlamak için bol miktarda canlı kaya kullanarak onlara mağaralar ve çıkıntılar oluşturun. Dalga motoruyla iyi bir su hareketi ve akvaryumun yüksek su kalitesine sahip olmasını sağlayın

Anthias türlerinin tümü, hermafroditik olma özelliğini paylaşır. Baskın bir erkek ölürse, grubun en büyük dişisi genellikle onun yerini alacak şekilde biçimlenir.

Anthias, yeni bir akvaryuma alıştıktan sonra, dondurulmuş mysis karidesi, zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesinden oluşan çeşitli bir diyetle beslenmesi önerilir. Daha sonra gün boyunca küçük miktarlarda sunulan yüksek kaliteli pul yemleride yiyebilir. Kopepodları ve amfipodları yetiştirebileceğiniz bir refugium sahibiyseniz, sürekli ve besleyici bir canlı yiyecek kaynağıda sağlayabilirsiniz.

Kaynaklar:

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış
error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir