Bicolor Foxface
Fotoğraf: aquaorinoco.com
Bicolor Foxface
Bicolor Foxface latince adıyla Siganus Uspi bakımı kolay barışçıl bir türdür. Doğru beslenemeyle resif akvaryumlarında mercanlarınız için zararsız olabilirler.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Siganus Uspi

Aile:

siganidae

Cins:

siganus

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

otcul

Renk

kahverengi, sari

Menşei

pasifik-okyanusu, fiji

Min. Akvaryum Hacmi

472 Litre

Maksimum Boy

37.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Bicolor Foxface Hakkında

Bicolor Foxface veya Uspi Spinefoot olarak da adlandırılan Bicolor Foxface, benzersiz bir vücut rengine sahiptir. Vücudun ön ucunda ikisi koyu kahverengi, arka ucunda ise bir sarı rengi vardır.

472 Litre veya daha büyük bir akvaryum gerektirir. Diğer tavşan balıklarıyla belsneiği durumlar dışında çok barışçıl bir türdür. Bicolor Foxface kendinden daha agresif balıklarla birlikte beslenebilir. Yırtıcılar, rahatsız edildiğinde yükseltebileceği zehirli sırt dikenleri nedeniyle onu yalnız bırakma eğiliminde olacaktır. Tavşan balıkları, iyi beslenirlerse genellikle resif akvaryumları için güvenlidir. Eyer iyi besleyemezseniz, bazı LPS ve yumuşak mercan türlerini tüketmeleri mümkündür.

Diyeti çeşitli taze sebzeler ve alglerden oluşur. Resif akvaryumlarında dikkatli olunması gerekir. bazen bazı yumuşak ve sert mercan poliplerini yiyebilirler.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir