Big Eye Black Bar Soldierfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Myripristis SP.
Aile
Holosentridae
İstatiksel Özellikleri
Maksimum Boyut (cm)
20
Diyet
Etobur
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Turuncu, Kırmızı, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
250
Menşei
Maldivler, Sri Lanka
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.5 / 5.0
Orta (cm)
5.0 / 7.5
Büyük (cm)
10.0 / 12.5
Genel Bakış

Blackbar Soldierfish olarak da bilinen Big Eye Black Bar Soldierfish, yüzgeçlerinde ince beyaz çizgiler bulunan parlak kırmızı renkte bir balıktır. Gözleri çok büyüktür ve ortadaki gözbebeği siyahtır, bu balığa benzersiz bir görünüm verir.

Saklanmak için büyük miktarlarda canlı kaya bulunan 250 litre veya daha büyük bir akvaryum iyi bir ortam sağlayacaktır. Akvaryumda yeterli saklanma yerleri ve boşluk olduğu sürece küçük bir grupla bakılması tavsiye edilir. Işıklar açıkken saklanır ve yiyecek aramak için karanlıkta ortaya çıkar. Gececi bir balıktır ve pek sık akvaryumda görünmezler. Solucanlar (ateş kurtları dahil), kabuklular ve yılan yıldızları gibi omurgasızları yiyerek beslenir.

Akvaryuma ilk girdiğinde, bu balığı yemeye ikna etmeniz için canlı karides kullanmalısınız. İlerleyen zamanda beslenmesine dondurulmuş karides ve kendinizin hazırlayacağı deniz canlılarının etlerinden oluşan bir karışımla devam edebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Live Aquaria

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.