Belirtilmemmiş....
Big Eye Black Bar Soldierfish

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Myripristis SP.

Aile:

holocentridae

Cins:

myripristis

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

etobur

Renk

turuncu, kirmizi, beyaz

Menşei

maldivler, sri-lanka

Min. Akvaryum Hacmi

264 Litre

Maksimum Boy

20 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Big Eye Black Bar Soldierfish Hakkında

Blackbar Soldierfish olarak da bilinen Big Eye Black Bar Soldierfish, yüzgeçlerinde ince beyaz çizgiler bulunan parlak kırmızı renkte bir balıktır. Gözleri çok büyüktür ve ortadaki gözbebeği siyahtır, bu balığa benzersiz bir görünüm verir.

Saklanmak için büyük miktarlarda canlı kaya bulunan 250 litre veya daha büyük bir akvaryum iyi bir ortam sağlayacaktır. Akvaryumda yeterli saklanma yerleri ve boşluk olduğu sürece küçük bir grupla bakılması tavsiye edilir. Işıklar açıkken saklanır ve yiyecek aramak için karanlıkta ortaya çıkar. Gececi bir balıktır ve pek sık akvaryumda görünmezler. Solucanlar (ateş kurtları dahil), kabuklular ve yılan yıldızları gibi omurgasızları yiyerek beslenir.

Akvaryuma ilk girdiğinde, bu balığı yemeye ikna etmeniz için canlı karides kullanmalısınız. İlerleyen zamanda beslenmesine dondurulmuş karides ve kendinizin hazırlayacağı deniz canlılarının etlerinden oluşan bir karışımla devam edebilirsiniz.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir