Blue Gudgeon Dartfish
Fotoğraf: liveaquaria.com
Blue Gudgeon Dartfish
Blue Gudgeon Dartfish latince adıyla Ptereleotris heteroptera sadece balık veya resif akvaryumları için ideal bir türdür. Bakımı kolay barşçıl bir balıktır.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Ptereleotris Heteroptera

Aile:

gobiidae

Cins:

ptereleotris

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

mavi, yesil, beyaz

Menşei

endonzya, fiji

Min. Akvaryum Hacmi

113 Litre

Maksimum Boy

12.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Blue Gudgeon Dartfish Hakkında

Genellikle Blacktail Goby veya Blacktail Dartfish olarak adlandırılan Blue Gudgeon Dartfish, Fiji resiflerinden toplanır. Kuyruklarında belirgin siyah bir nokta ile soluk mavi veya yeşil renkli uzun bir gövdeye sahiptirler. Çiftler halinde olmaktan hoşlanırlar ve sadece balık veya resif akvaryumu için harika bir balık türüdür.

Bol miktarda gevşek mercan kırığı bulunan 113 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmelidirler. Zeminde oyuk açabilmeleri için kum tabanlı geniş bir yüzme alanı gerekir. Akvaryumdan veya diğer küçük açıklıklardan atlamaya çalışabilir, bu nedenle akvaryumun üzerine sıkı oturan bir kapak kulanın. Nadiren diğer balıklara karşı saldırgan olur.

Çoğunlukla suda sabit bir şekilde asılı dururlar ve avlarını beklerler. Ancak alt tabakadan da yiyecek toplayabilirler.alır. Gudgeon Dartfish, mysis karidesi, tuzlu su karidesi, sofra karidesi ve etoburlar için dondurulmuş hazır gıda içeren bir diyetle beslenir. Günde en az üç kez beslenmelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir