Blue Line Grouper
Fotoğraf: liveaquaria.com
Blue Line Grouper
Blue Line Grouper latince adıyla Cephalopholis formosa 35cm ye kadar büyüyebilen ve en az 1000L veya daha büyük bir akvaryum gerektiren agresif bir balıktır.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Cephalopholis formosa

Aile:

serranidae

Cins:

cephalopholis

Hızlı Bakış

Mizaç
agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

etobur

Renk

mavi, kirmizi

Menşei

sri-lanka, endonzya, sumatra

Min. Akvaryum Hacmi

945 Litre

Maksimum Boy

32.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Blue Line Grouper Hakkında

Boenacki Grouper veya Blue-lined Hind olarak da bilinen Blue Line Grouper, birden fazla dikey mavi çizgi ile açık kırmızı bir görsele sahiptir. Yüzgeçleri koyu mavi ile vurgulanır.

Boyutu ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle 1000 Litre veya daha büyük bir akvaryum gereklidir. Son derece agresif bir balıktır ve tank arkadaşlarını ve kabukluları yiyebilir.

Blue Line Grouper, kril, karides ve diğer küçük balıklar gibi etli yiyeceklerden oluşan bir diyeti tercih eder.

Her ne kadar tuzlu su akvaryumu sektöründe satışı yapılıyor olsa da evinizde bir yüzme havuzunuz yoksa bu canlı size göre olmayabilir. Bu canlı yaklaşık 5 cm den itibaren satışa sunulur ve görsel güzelliği sizi yanılatabilir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir