Blue-Spotted Jawfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Opistognathus Rosenblatti
Aile
Opistognathidae
Cinsi
Opistognathus
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
10
Diyet
Etobur
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Mavi, Turuncu
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
100
Menşei
Meksika
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Genel Bakış

Blue-Spotted Jawfish, Blue Dot Jawfish olarak da bilinir. ilk olarak 1991 yılında Allen ve Robertson tarafından Tropikal Doğu Pasifik’te keşfedildi. Bu renkli balık, başın ve vücudun tüm uzunluğunu süsleyen yanardöner, düzensiz şekilli mavi lekeler ile zıt sarı, portakal ve mavinin tonlarında parlak ve gösterişli renklere sahiptir.

Blue-Spotted Jawfish için ideal akvaryum, bol miktarda canlı kaya ve eleyebilmesi için ince ila orta büyüklükte kum zemini olan 100 Litre veya daha büyük bir akvaryumdur. Bu yuva yapan balıklar için akvaryumun geniş yatay yaşam alanı ve en az 7cm derinliğinde bir kum tabakası gereklidir. Ek olarak, Blue-Spotted Jawfish’in akvaryumdan atlamasını önlemek için akvaryuma sıkı oturan bir kapak önerilir. Diğer balıklara karşı nadiren agresiftir, ancak bölgeseldir ve çiftleşmiş bir çift olmadıkları sürece kendi türüyle savaşır.

Blue-Spotted Jawfish’in diyetinde çeşitli deniz balıkları, kabuklu eti ve mysid karidesi bulunmalıdır. Günde en az üç kez beslenmelidir.

Katkıda Bulunanlar
Live Aquaria

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.