Belirtilmemmiş....
Blue-Spotted Jawfish

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Opistognathus Rosenblatti

Aile:

opistognathidae

Cins:

opistognathus

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

mavi, turuncu

Menşei

meksika

Min. Akvaryum Hacmi

113 Litre

Maksimum Boy

8.75 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Blue-Spotted Jawfish Hakkında

Blue-Spotted Jawfish, Blue Dot Jawfish olarak da bilinir. ilk olarak 1991 yılında Allen ve Robertson tarafından Tropikal Doğu Pasifik’te keşfedildi. Bu renkli balık, başın ve vücudun tüm uzunluğunu süsleyen yanardöner, düzensiz şekilli mavi lekeler ile zıt sarı, portakal ve mavinin tonlarında parlak ve gösterişli renklere sahiptir.

Blue-Spotted Jawfish için ideal akvaryum, bol miktarda canlı kaya ve eleyebilmesi için ince ila orta büyüklükte kum zemini olan 100 Litre veya daha büyük bir akvaryumdur. Bu yuva yapan balıklar için akvaryumun geniş yatay yaşam alanı ve en az 7cm derinliğinde bir kum tabakası gereklidir. Ek olarak, Blue-Spotted Jawfish’in akvaryumdan atlamasını önlemek için akvaryuma sıkı oturan bir kapak önerilir. Diğer balıklara karşı nadiren agresiftir, ancak bölgeseldir ve çiftleşmiş bir çift olmadıkları sürece kendi türüyle savaşır.

Blue-Spotted Jawfish’in diyetinde çeşitli deniz balıkları, kabuklu eti ve mysid karidesi bulunmalıdır. Günde en az üç kez beslenmelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir