Blue Striped Clownfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Amphiprion Chrysopterus
Aile
Pomacentridae
Cinsi
Amphiprion
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
18
Diyet
Hepçil
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Siyah, Kahverengi, Turuncu, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
200
Menşei
Hint-Pasifik
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.5 / 4.0
Orta (cm)
4.0 / 10.5
Büyük (cm)
10.5 / 12.0
Videolar
Genel Bakış

Esaret altında üretilebilen Blue Striped Clownfish, Orangefin Anemon Fish olarak da bilinir. Beyaz çizgili kahverengimsi turuncu bir temel renge ve tam büyüdüğünde turuncu bir alına sahiptir. Blue Striped Clownfish, adını şeritlerine mavi bir parlaklık veya ton veren parlak beyaz işaretlerden alır. Yavru Blue Striped Clownfish’in vücudlarında her iki tarafında Clarkii Clownfish’e benzer şekilde beyaz çizgili sarımsı turuncu renkler vardır.

Eğer esaret altında üretilen bir Bred Blue Striped Clownfish bulursanız, doğadan toplanan akranlarına gör benzersiz avantajları olduğunu söyleyebiliriz. Esaret altında üretilen Blue Striped Clownfish’ler çok daha dayanıklı ve ev akvaryumlarında bulunan koşullara daha alışkındır. Bu nedenle, hem acemiler hem de tecrübeli akvaryumcular için mükemmel bir seçimdir. Blue Striped Clownfish, aynı anda akvaryumunuza çeşitli başka esaret altında üretilmiş palyaço balıkları eklenerek de bakılabilir.

Buna ek olarak esaret altında yetiştirilmiş bir çift satın alıyorsanız ev akvaryumunda üremesi kolaydır. Dişiler çiftin en büyüğü olacak ve iki balık genellikle akvaryumda birbirine yakın kalacak. Bu balıklar yumurtaları düz bir yüzeye bırakır ve yumurtaları diğer akvaryum arkadaşlarından korur. Yumurtalar, sıcaklığa bağlı olarak normalde 6-11 gün içinde çatlar. Yavrular, rotifer diyetinden sonra yavru salamura karidesinden oluşan ayrı bir akvaryumda yetiştirilmelidir.

Blue Striped Clownfish, ev akvaryumlarındaki en sert ve en büyük palyaço balıklarından biridir. Yetişkin dişi Blue Striped Clownfish, optimum koşullarda 18 santimetreye kadar büyüyebilir. Bu nedenle, neredeyse tüm anemon türlerini içeren 200 Litre veya daha büyük bir akvaryum tercih edilir. Diğer palyaço balıklarına ve pasif tank arkadaşlarına karşı yarı agresiftir. Blue Striped Clownfishı diyeti, hemen hemen tüm etli yiyecekler ve otobur hazır gıdalardan oluşur.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.