Belirtilmemmiş....
Blue Striped Clownfish

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Amphiprion Chrysopterus

Aile:

pomacentridae

Cins:

amphiprion

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

hepcil

Renk

siyah, kahverengi, turuncu, beyaz

Menşei

hint-pasifik

Min. Akvaryum Hacmi

189 Litre

Maksimum Boy

17.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Blue Striped Clownfish Hakkında

Esaret altında üretilebilen Blue Striped Clownfish, Orangefin Anemon Fish olarak da bilinir. Beyaz çizgili kahverengimsi turuncu bir temel renge ve tam büyüdüğünde turuncu bir alına sahiptir. Blue Striped Clownfish, adını şeritlerine mavi bir parlaklık veya ton veren parlak beyaz işaretlerden alır. Yavru Blue Striped Clownfish’in vücudlarında her iki tarafında Clarkii Clownfish’e benzer şekilde beyaz çizgili sarımsı turuncu renkler vardır.

Eğer esaret altında üretilen bir Bred Blue Striped Clownfish bulursanız, doğadan toplanan akranlarına gör benzersiz avantajları olduğunu söyleyebiliriz. Esaret altında üretilen Blue Striped Clownfish’ler çok daha dayanıklı ve ev akvaryumlarında bulunan koşullara daha alışkındır. Bu nedenle, hem acemiler hem de tecrübeli akvaryumcular için mükemmel bir seçimdir. Blue Striped Clownfish, aynı anda akvaryumunuza çeşitli başka esaret altında üretilmiş palyaço balıkları eklenerek de bakılabilir.

Buna ek olarak esaret altında yetiştirilmiş bir çift satın alıyorsanız ev akvaryumunda üremesi kolaydır. Dişiler çiftin en büyüğü olacak ve iki balık genellikle akvaryumda birbirine yakın kalacak. Bu balıklar yumurtaları düz bir yüzeye bırakır ve yumurtaları diğer akvaryum arkadaşlarından korur. Yumurtalar, sıcaklığa bağlı olarak normalde 6-11 gün içinde çatlar. Yavrular, rotifer diyetinden sonra yavru salamura karidesinden oluşan ayrı bir akvaryumda yetiştirilmelidir.

Blue Striped Clownfish, ev akvaryumlarındaki en sert ve en büyük palyaço balıklarından biridir. Yetişkin dişi Blue Striped Clownfish, optimum koşullarda 18 santimetreye kadar büyüyebilir. Bu nedenle, neredeyse tüm anemon türlerini içeren 200 Litre veya daha büyük bir akvaryum tercih edilir. Diğer palyaço balıklarına ve pasif tank arkadaşlarına karşı yarı agresiftir. Blue Striped Clownfishı diyeti, hemen hemen tüm etli yiyecekler ve otobur hazır gıdalardan oluşur.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir