Blue Tang

Latince Adı: 

Paracanthurus Hepatus

Aile: 

Acanthuridae

Cinsi: 

Belirtilmemiş

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

Genel Bakış

Mizaç:

Yarı Agresif

Maksimum Boy: 

25 cm

Menşei: 

Belirtilmemiş

Resif Uyumu: 

Uyumlu

Diyet: 

Otçul

Renk: 

Siyah, Mavi, Sarı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

Belirtilmemiş

Bakım Seviyesi: 

Orta

Zehirli Mi?:

Belirtilmemiş

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

2.5 / 5.0 cm

Orta Boy: 

7.5 / 10.0 cm

Büyük Boy: 

13.0 / 15.5 cm

Hakkında...

Blue Tang balığı en az 180 cm uzunluğundaki bir akvaryumda deneyimli akvaristleri tarafından bakılmalıdır. Yeni başlayan biriyseniz, Yellowtail Damselfish veya Sweetwater Boesemani Rainbow gibi benzer görünümlü bir balık öneririz.

Blue Tang, koyu siyah lekelerle süslenmiş canlı bir elektrik mavisi gövdeye sahiptir. Aslında, gözlerde başlayan siyah, sırt çizgisini kuyruğa kadar takip eder ve bir ressamın paletini anımsatan benzersiz bir şekil oluşturmak için göğüs yüzgecinin üzerinden geri döner. Bu işaret, Blue Tang’ın Palette Surgeonfish olarak da bilinmesinin nedenidir. Aynı zamanda Pasifik Blue Tang ve Hepatus veya Regal Tang olarak da adlandırılır. Bilinen adı ne olursa olsun, Paracanthurus Hepatus hemen hemen her büyük  tuzlu su akvaryumuna uyan huzurlu bir balıktır.

Hint-Pasifik’teki resiflere özgü olan Blue Tang, canlı kayaların arasında kendine saklanma yerleri bulur ve bir süre buralarda dinlenebilir. Ancak bu aktif balık aynı zamanda yüzmeyi de sever. Bu nedenle, optimum sağlığı için akvaryumunuzun etrafında dolaşabileceği geniş alanlar yaratmalısınız. Çoğu akvaryum arkadaşına karşı barışçıl olsa da, Pasifik Blue Tang kendi türünün diğer balıklarına karşı saldırgan hale gelecektir. Kendi türünden birden fazla balığı beslemek için, tüm balıkları tek seferde daha büyük bir akvaryuma eklemeniz önerilir.

Blue Tang akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekleri sevsede, bol miktarda deniz yosunu ve yosun türleri sunulması önemlidir. Bu, Blue Tang’ın bağışıklık sistemini güçlendirecek, saldırganlığı azaltacak ve genel sağlıklarını iyileştirecektir. Bir kayaya bağlı kurutulmuş deniz yosunu veya bir sebze klipsi kullanın ve haftada en az üç kez besleyin. Deniz Sebzeleri, Deniz Yosunu Salatası ideal dietlerdir ve kullanımı çok kolaydır.

Blue Tang’ın doğru bakımı, yanal çizgi hastalığı, yüzgeç erozyonu, beyaz benek ve diğer deri parazitlerine diğer birçok balığa göre daha duyarlı olduğundan biraz daha yüksek bir özveri ve dikkat gerektirir. Blue Tang’ınızı optimum sağlıkta tutmak için en yüksek su kalitesi ve besleyici deniz bazlı sebzeler açısından zengin çeşitli bir diyet sağlayın.

Kaynaklar:

Live Aquaria

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir