Belirtilmemmiş....
Black Banded Bamboo Shark

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Chiloscyllium Punctatum

Aile:

hemiscylliidae

Cins:

chiloscyllium

Hızlı Bakış

Mizaç
agresif

Bakım Zorluğu

Sadece Uzman

Resif Uyumu

uyumsuz

Diet

etobur

Renk

sari, tan

Menşei

endonzya, sumatra

Min. Akvaryum Hacmi

1.360 Litre

Maksimum Boy

105 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Black Banded Bamboo Shark Hakkında

Brown Banded Bamboo Shark, ağızdaki bıyıkların kedi bıyığına benzemesi nedeniyle Cat Shark olarak da bilinir. Krem ​​renkli, geniş koyu siyah çizgili bir gövdeye sahiptir. Balık büyüdüğünde şeritler arasında büyük, kahverengi lekeler olabilir.

Brown Banded Bamboo Shark, ev akvaryumunda yaygın olan beslenen ve dipte yaşayan bir köpek balığı türüdür. Akvaryumudaki kabuklular ana besin kaynağını oluşturabilir. Nispeten küçük kalır, ancak yetişkin olarak en az 1350 Litre veya daha büyük bir akvaryum gerektirir. Karın, enfeksiyona yol açmaması için akvaryum zemininde sert bir malzeme kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen zemin malzemesi kumdur.  Brown Banded Bamboo Shark asla bakır bazlı ilaçlara maruz bırakılmamalıdır.

Beslenmeleri başlangıçta zor olabilir. Akvaryuma ilk getirildiğinde, bu balığı yemeye ikna etmek için küçük parçalar halinde temizlenmiş kalamar veya canlı tuzlu karidesleri kullanılmalıdır. Daha sonra karides, tarak veya taze deniz balığı parçaları ile beslenebilir. Bu köpekbalıklarını, kabuklu bütün midye, taze karides ve kalamar ve donmuş midye gibi kaliteli yiyeceklerle beslemek en ideal olanıdır.

Brown Banded Bamboo Shark genellikle yumurta halindeyken satılır.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir