Catalina Goby

0.0

Latince Adı: 

Lythrypnus Dalli

Aile: 

Gobiidae

Cinsi: 

Lythrypnus

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

Genel Bakış

Mizaç:

Uysal

Maksimum Boy: 

5 cm

Menşei: 

Amerika Birleşik Devletleri

Resif Uyumu: 

Uyumlu

Diyet: 

Etobur

Renk: 

Mavi, Turuncu, Kırmızı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

40 Litre

Bakım Seviyesi: 

Sadece Uzman

Zehirli Mi?:

Hayır

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

Belirtilmemiş

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

Belirtilmemiş

Orta Boy: 

Belirtilmemiş

Büyük Boy: 

Belirtilmemiş

Hakkında...

Catalina Goby, en güzel goby türlerinden biri olarak kabul edilir. Vücudunun ön yarısında canlı mavi bir maske ve dikey çizgilerle parlak kırmızı bir gövdeye sahiptir ve kuyruğu sarı renktedir. Bu tür çok huzurludur ve diğer balıklara, mercanlara veya omurgasızlara zarar vermez. Catalina Goby, Nano akvaryumlarda en az 40 Litre büyüklüğünde barındırılabilir. Catalina Goby kendi türüne karşı saldırganlık gösterebilir, ancak gruplar büyük akvaryumlarda bir arada barındırılabilir. Catalina Goby tipik olarak utangaç değildir ve genellikle kendi topraklarındaki canlı kayanın üzerinde tünemiş olarak görülebilir.

Catalina Goby’nin en ilginç yönlerinden biri üreme davranışıdır. Her Catalina Goby, her iki cinsiyetin de üreme dokularına sahip olmasına rağmen, bir birey herhangi bir zamanda yalnızca bir davranışsal cinsiyeti gösterebilir. Bir Catalina Goby, bir cinsiyet olarak kendisini başarısız bulursa, diğerine geçebilir. Davranışsal erkekler normalde daha büyüktür ve  siyah uçları olan daha uzun bir sırt yüzgecine sahiptir. Davranışsal bir erkek üremeye hazır olduğunda, yavrularına bakmak için bir mağara seçer. Dişiyi, yumurtalarını mağaranın duvarlarına yapıştıracağı içeriye çeker. Yumurtadan çıkıncaya kadar oradaki yumurtalara bakacaktır.

Catalina Goby, Amerika Birleşik Devletleri’nin Doğu Pasifik kıyılarındaki soğuk sulara özgüdür. Bu ılıman tür, 15°C ile 20°C arasındaki su sıcaklıklarında büyür. Catalina Goby, çoğu resif akvaryumunda daha sıcak, tropikal sıcaklıklara tolerans gösterebilir, ancak yalnızca kısa bir süre için. Catalina Goby, tropikal sıcaklıklara çok uzun süre maruz kalırsa, hastalığa karşı daha az direnç ve daha kısa bir ömür sürebilir.

Hemen hemen tüm küçük, etli hazırlanmış veya dondurulmuş yiyecekleri kabul eder. Diyet, dondurulmuş mysis karidesi, ve vitamin açısından zenginleştirilmiş tuzlu su karidesini içerebilir. Akvaryuma alıştıktan sonra Catalina Goby, granül veya pul yiyecekleri de kabul edecektir.

Bu tür yalnızca uzman akvaristler, hayvanat bahçeleri veya araştırma kurumları için tavsiye edilir.

Kaynaklar:

Katkıda Bulunanlar:

N Akvaryum® üyelerine özel bir alana erişmeye çalıştınız. Lütfen giriş yapın veya yeni bir üyelik başlatın.

Ana Sayfaya Dön