Catalina Goby
Fotoğraf: Lythrypnus Dalli
Catalina Goby
0.0/5
Catalina Goby, latince adıyla Lythrypnus Dalli, en güzel goby türlerinden biri olarak kabul edilir. Ancak bakım koşulları varsayılandan farklılıklar gösterir.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Lythrypnus Dalli

Aile:

gobiidae

Cins:

lythrypnus

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Sadece Uzman

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

mavi, turuncu, kirmizi

Menşei

abd

Min. Akvaryum Hacmi

37 Litre

Maksimum Boy

5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

15.5/25 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Videoyu oynat

Catalina Goby Hakkında

Catalina Goby, en güzel goby türlerinden biri olarak kabul edilir. Vücudunun ön yarısında canlı mavi bir maske ve dikey çizgilerle parlak kırmızı bir gövdeye sahiptir ve kuyruğu sarı renktedir. Bu tür çok huzurludur ve diğer balıklara, mercanlara veya omurgasızlara zarar vermez. Catalina Goby, Nano akvaryumlarda en az 40 Litre büyüklüğünde barındırılabilir. Catalina Goby kendi türüne karşı saldırganlık gösterebilir, ancak gruplar büyük akvaryumlarda bir arada barındırılabilir. Catalina Goby tipik olarak utangaç değildir ve genellikle kendi topraklarındaki canlı kayanın üzerinde tünemiş olarak görülebilir.

Catalina Goby’nin en ilginç yönlerinden biri üreme davranışıdır. Her Catalina Goby, her iki cinsiyetin de üreme dokularına sahip olmasına rağmen, bir birey herhangi bir zamanda yalnızca bir davranışsal cinsiyeti gösterebilir. Bir Catalina Goby, bir cinsiyet olarak kendisini başarısız bulursa, diğerine geçebilir. Davranışsal erkekler normalde daha büyüktür ve  siyah uçları olan daha uzun bir sırt yüzgecine sahiptir. Davranışsal bir erkek üremeye hazır olduğunda, yavrularına bakmak için bir mağara seçer. Dişiyi, yumurtalarını mağaranın duvarlarına yapıştıracağı içeriye çeker. Yumurtadan çıkıncaya kadar oradaki yumurtalara bakacaktır.

Catalina Goby, Amerika Birleşik Devletleri’nin Doğu Pasifik kıyılarındaki soğuk sulara özgüdür. Bu ılıman tür, 15°C ile 20°C arasındaki su sıcaklıklarında büyür. Catalina Goby, çoğu resif akvaryumunda daha sıcak, tropikal sıcaklıklara tolerans gösterebilir, ancak yalnızca kısa bir süre için. Catalina Goby, tropikal sıcaklıklara çok uzun süre maruz kalırsa, hastalığa karşı daha az direnç ve daha kısa bir ömür sürebilir.

Hemen hemen tüm küçük, etli hazırlanmış veya dondurulmuş yiyecekleri kabul eder. Diyet, dondurulmuş mysis karidesi, ve vitamin açısından zenginleştirilmiş tuzlu su karidesini içerebilir. Akvaryuma alıştıktan sonra Catalina Goby, granül veya pul yiyecekleri de kabul edecektir.

Bu tür yalnızca uzman akvaristler, hayvanat bahçeleri veya araştırma kurumları için tavsiye edilir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir