Clearfin Lionfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Pterois Radiata
Aile
Serranidae
Cinsi
Pteroinae
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Evet
Maksimum Boyut (cm)
25
Diyet
Etobur
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Siyah, Kırmızı, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
250
Menşei
Maldivler, Sri Lanka, Afrika, Tahiti
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Videolar
Genel Bakış

Radiata Lionfish veya Tailbar Lionfish olarak da bilinen Clearfin Lionfish, vücut boyunca kırmızı, beyaz ve siyah dikey şeritlere sahiptir; büyük, yelpaze benzeri pektoral yüzgeçler; ve uzun, tüy benzeri sırt yüzgeçleri vardır. Üzerinde iz bulunmayan dikenli tek Arslan Balığı türüdür.

Çok sayıda saklanma yeri olan 250 litre veya daha büyük bir akvaryum bakılması tavsiye edilir. Yeni ortamına alışırken uzun süre saklanma eğilimindedir. Akvaryuma alıştıktan sonrada ışıklar açıkken pek aktif bir balık değildir. Üst dikenler zehirlidir ve arı sokmasına benzer reaksiyonlara neden olur. Sokmayı tedavi etmek için etkilenen bölgeyi sıcak suda 40℃-80℃ civarında ıslatın.

Akvaryuma ilk girdiğinde, bu balığı yemeye ikna etmek için canlı karidesler kullanılmalıdır. Clearfin Lionfish diyeti, canlı karides (süs karidesi dahil), canlı balık ve bazen kabuklu eti gibi etli yiyeceklerden oluşur.

Doğada 25cm ye kadar görüldükleri rapor edilmiştir ancak akvaryumlarda bu rakam 20cm civarındadır.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.