Belirtilmemmiş....
Copperband Butterflyfish

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Chelmon Rostratus

Aile:

chaetodontidae

Cins:

chelmon

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

zor

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

etobur

Renk

turuncu, beyaz, sari

Menşei

endonzya, filipinler, avustralya, singapur

Min. Akvaryum Hacmi

472 Litre

Maksimum Boy

20 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Copperband Butterflyfish Hakkında

Copperband Butterflyfish, Beaked Butterflyfish veya Orange Stripe Butterfly olarak da bilinir. Yarıklarda ve deliklerde avlanmak ve beslenmek için kullandığı uzun, dar bir burnu ve ağzı vardır. Copperband Butterflyfish, siyah kenarlı sarı/turuncu dikey şeritlere sahiptir. Sırt yüzgecinin arkasında sahte bir göz lekesi vardır ve bu, onun başka türlerle karıştırılmasını bir hayli zorlaştırır.

İdeal olarak, çok büyük veya barışçıl balıkların bulunduğu akvaryumlarda beslenmelidir. Özel türlerle, benzeri kelebek balıklarıyla veya strese neden olabilecek balıklarla birlikte beslenmemelidir. Bu balıkları satın almaya karar verirseniz dikkat etmelisiniz. Omurgasızları, özellikle anemonları ve tüp kurtlarını (beslediklerimiz) diyetlerine ekleyebilirler.

Copperband Butterflyfish, beslenmesi zor bir balıktır. Bunun nedeni yem seçmesidir. Beslemek için kendisine çeşitli yiyecek alternatifleri sunmalı ve dikkatle takip ederek kabul ettiği yemlerden bir diyet hazırlamalısınız.

Pek çok akvarist, uzun vadeli hayatta kalma ihtiyaçlarını dikkate almadan Aiptasia gibi zararlılardan kurtulmak için bu balığı akvaryumları için satın alır. Ancak Copperband Butterflyfish bir seçim yapması gerektiğinde , Aiptasia en son tercihi olacaktır. Copperband Butterflyfish tüm tüp ve alt tabaka solucanlarını, istiridyeleri ve yumuşakçaları avlar. Bu yüzden deneyimsiz akvaristler için tavsiye edilen bir balık değildir. Gelişebilmeleri ve hatta hayatta kalabilmeleri için mükemmel tank koşulları gerektirir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir