Copperband Butterflyfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Chelmon Rostratus
Aile
Chaetodontidae
İstatiksel Özellikleri
Maksimum Boyut (cm)
20
Diyet
Etobur
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Zor
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Turuncu, Beyaz, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
450
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.5 / 4.5
Orta (cm)
7.5 / 10.0
Büyük (cm)
7.5 / 10.0
Çok Büyük (cm)
12.5 / 14.5
Genel Bakış

Copperband Butterflyfish, Beaked Butterflyfish veya Orange Stripe Butterfly olarak da bilinir. Yarıklarda ve deliklerde avlanmak ve beslenmek için kullandığı uzun, dar bir burnu ve ağzı vardır. Copperband Butterflyfish, siyah kenarlı sarı/turuncu dikey şeritlere sahiptir. Sırt yüzgecinin arkasında sahte bir göz lekesi vardır ve bu, onun başka türlerle karıştırılmasını bir hayli zorlaştırır.

İdeal olarak, çok büyük veya barışçıl balıkların bulunduğu akvaryumlarda beslenmelidir. Özel türlerle, benzeri kelebek balıklarıyla veya strese neden olabilecek balıklarla birlikte beslenmemelidir. Bu balıkları satın almaya karar verirseniz dikkat etmelisiniz. Omurgasızları, özellikle anemonları ve tüp kurtlarını (beslediklerimiz) diyetlerine ekleyebilirler.

Copperband Butterflyfish, beslenmesi zor bir balıktır. Bunun nedeni yem seçmesidir. Beslemek için kendisine çeşitli yiyecek alternatifleri sunmalı ve dikkatle takip ederek kabul ettiği yemlerden bir diyet hazırlamalısınız.

Pek çok akvarist, uzun vadeli hayatta kalma ihtiyaçlarını dikkate almadan Aiptasia gibi zararlılardan kurtulmak için bu balığı akvaryumları için satın alır. Ancak Copperband Butterflyfish bir seçim yapması gerektiğinde , Aiptasia en son tercihi olacaktır. Copperband Butterflyfish tüm tüp ve alt tabaka solucanlarını, istiridyeleri ve yumuşakçaları avlar. Bu yüzden deneyimsiz akvaristler için tavsiye edilen bir balık değildir. Gelişmek ve hatta hayatta kalmak için mükemmel tank koşulları gerektirir.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.