Copperband Butterflyfish

Latince Adı: 

Chelmon Rostratus

Aile: 

Chaetodontidae

Cinsi: 

Belirtilmemiş

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

Genel Bakış

Mizaç:

Uysal

Maksimum Boy: 

20 cm

Menşei: 

Belirtilmemiş

Resif Uyumu: 

Dikkatle

Diyet: 

Etobur

Renk: 

Turuncu, Beyaz, Sarı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

450 Litre

Bakım Seviyesi: 

Zor

Zehirli Mi?:

Belirtilmemiş

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

2.5 / 4.5 cm

Orta Boy: 

7.5 / 10.0 cm

Büyük Boy: 

7.5 / 10.0 cm

Hakkında...

Copperband Butterflyfish, Beaked Butterflyfish veya Orange Stripe Butterfly olarak da bilinir. Yarıklarda ve deliklerde avlanmak ve beslenmek için kullandığı uzun, dar bir burnu ve ağzı vardır. Copperband Butterflyfish, siyah kenarlı sarı/turuncu dikey şeritlere sahiptir. Sırt yüzgecinin arkasında sahte bir göz lekesi vardır ve bu, onun başka türlerle karıştırılmasını bir hayli zorlaştırır.

İdeal olarak, çok büyük veya barışçıl balıkların bulunduğu akvaryumlarda beslenmelidir. Özel türlerle, benzeri kelebek balıklarıyla veya strese neden olabilecek balıklarla birlikte beslenmemelidir. Bu balıkları satın almaya karar verirseniz dikkat etmelisiniz. Omurgasızları, özellikle anemonları ve tüp kurtlarını (beslediklerimiz) diyetlerine ekleyebilirler.

Copperband Butterflyfish, beslenmesi zor bir balıktır. Bunun nedeni yem seçmesidir. Beslemek için kendisine çeşitli yiyecek alternatifleri sunmalı ve dikkatle takip ederek kabul ettiği yemlerden bir diyet hazırlamalısınız.

Pek çok akvarist, uzun vadeli hayatta kalma ihtiyaçlarını dikkate almadan Aiptasia gibi zararlılardan kurtulmak için bu balığı akvaryumları için satın alır. Ancak Copperband Butterflyfish bir seçim yapması gerektiğinde , Aiptasia en son tercihi olacaktır. Copperband Butterflyfish tüm tüp ve alt tabaka solucanlarını, istiridyeleri ve yumuşakçaları avlar. Bu yüzden deneyimsiz akvaristler için tavsiye edilen bir balık değildir. Gelişebilmeleri ve hatta hayatta kalabilmeleri için mükemmel tank koşulları gerektirir.

Kaynaklar:

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış
error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir