Court Jester Goby

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Koumansetta Rainfordi
Aile
Gobiidae
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
7.5
Diyet
Hepçil
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Siyah, Mavi, Yeşil, Turuncu
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
40
Menşei
Üretim, Pasifik Okyanusu
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Orta (cm)
3.5 / 5.0
Genel Bakış

Court Jester Goby, Palau’daki Biota Marine Life Nursery‘de doğdu ve yetiştirildi. Bu balıklar aynı zamanda Rainford’s Goby veya Old Glory olarak da anılır, ilk olarak Batı Pasifik’te 1940 yılında Whitely tarafından keşfedildi ve adını parlak renkli gövdesinden alıyor. Gövde, tüm uzunluğu boyunca uzanan yatay turuncu şeritlerle yeşil ve mavidir. Court Jester Goby çok çekingen ve huzurludur.

Balık, üzerinde otlayabileceği canlı kaya ve kum bulunan, iyi kurulmuş 40 litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmelidir. Akvaryumda çok sayıda saklanma yeri bulunmayan büyük bir akvaryumunuz yoksa, bu türlerden sadece bir tane beslemeniz tavsiye edilir. Diğer türlere karşı nadiren saldırgandır.

Court Jester Goby, doğadan toplanan diğer türlere göre benzersiz bir avantaja sahiptir. Ev akvaryumlarındaki sert ve değişken koşullara dayanabilir. Bu nedenle, hem acemiler hem de tecrübeli akvaryumcular için mükemmel bir seçimdir.

Court Jester Goby’nin esaret altında başarılı bir şekilde üretilmesi mümkündür.

Diyeti, lifli algler, küçük kabuklular, örneğin canlı ve dondurulmuş salamura karidesi, mysis karidesi içermelidir.

Katkıda Bulunanlar
Live Aquaria
Değerlendirme Puanı
5 yıldız
100%
4 yıldız
0%
3 yıldız
0%
2 yıldız
0%
1 yıldız
0%
Değerlendirmeler
(Başlıksız)
5.0
·
Diyetinde yer alan lifli gıdalar sınıfına Siyanobakteriler de giriyor. Uzun süre beslediğim bu balığı, akvaryumumda arada sırada küçük bölgelerde oluşan Siyanobakterileri tırtıklarken bir çok kez gözlemledim. Yoğun bir Siyanobakteri oluşumundan kurtulmanıza yardımcı olamaz ama Siyanobakte […]

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.