Cubicus Boxfish
Fotoğraf: freakincorals.com
Cubicus Boxfish
Cubicus Boxfish latince adıyla Ostracion Cubicus, Yellow Boxfish, Polka Dot Boxfish veya Cube Boxfish olarak da bilinir. Sadece uzman akvaristler için uygundur.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Ostracion Cubicus

Aile:

ostraciidae

Cins:

ostracion

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Sadece Uzman

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

hepcil

Renk

mavi, yesil, sari, tan

Menşei

hint-pasifik

Min. Akvaryum Hacmi

472 Litre

Maksimum Boy

45 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Cubicus Boxfish Hakkında

Cubicus Boxfish ayrıca Yellow Boxfish, Polka Dot Boxfish veya Cube Boxfish olarak da adlandırılır. Yavrular kahverengi benekli sarı kutu şeklinde bir gövdeye sahip olarak kolayca tanımlanabilir. Bir yetişkin olarak, sarı kaybolur ve kahverengi olur. Cubicus Boxfish bazen Longhorn Cowfish, bazen de Yellow Boxfish olarak da adlandırılan Lactoria cornuta ile karıştırılır.

Bu balık, en deneyimli akvaristler dışında herhangi biri tarafından akvaryum ortamında beslenmesi çok zor bir türdür. Minimum 470 litre bir akvaryuma sahip olunmalıdır. Cubicus Boxfish’i mercan ağarlıklı bir akvaryuma (resif) yerleştirirken dikkatli olun, çünkü bunlar genellikle tüp kurtlarını kemirirler. Cubicus Boxfish strese girdiğinde mukus bezlerinden ostrasitoksin adı verilen zehirli bir madde salgılar ve bu madde tanktaki diğer balıkları çok çabuk öldürür.

Bu balıkların esaret altında üretilmesinde çok az başarı elde edilmiştir.

Cubicus Boxfish, canlı tuzlu su karidesi veya kan kurdu yemeyi tercih eder. Bir kez yeme alıştıktan sonra, diyeti kıyılmış kalamar, istiridye, midye ve otobur dondurulmuş gıdalar içerebilir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir