Elegant Firefish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Nemateleotris Decora
Aile
Gobiidae
Cinsi
Nemateleotris
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
9
Diyet
Etobur
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Mor, Kırmızı, Beyaz, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
75
Menşei
Endonezya
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Genel Bakış

The Purple Firefish, Decorated Firefish, Purple Dartfish veya Flame Firefish olarak da bilinen Elegant Firefish Renkli gövde tabanı, baştan başlayıp kestane uçlu yüzgeçlerle biten sarıdan beyaza ve derin mor tonlarından oluşmaktadır.

Akvaryum peyzajının bir parçası olarak bol miktarda küçük kaya parçaları bulunan 75 Litre veya daha büyük bir akvaryumda bakılması tavsiye edilir. Akvaryumdan dışarı sıçramasını önlemek için sıkı oturan bir kapak kullanılmalıdır. Diğer balıklara karşı nadiren saldırgan hale gelir, ancak bölgeseldir ve küçük bir akvaryumda çok fazla türle barındırılır veya aynı türden bir balık eklenirse saldırganlaşabilir. Ancak eş olarak tutulabilirler.

Elegant Firefish çoğunlukla suda asılı bir şekilde duracaktır ve çevresindeki yemleri kabul edecektir. Akvaryumun alt tabakasındada yiyecek arayışında olabilir. Diyeti çeşitli doğranmış veya traşlanmış deniz ürünleri, etoburlar için dondurulmuş hazır gıdalar, vitamin açısından zenginleştirilmiş tuzlu su karidesi ve mysis karidesinden oluşmalıdır. Canlı renk, vitaminle zenginleştirilmiş bir diyetle beslenmezse solacaktır.

Katkıda Bulunanlar
Tanaka Juuyoh
Değerlendirme Puanı
5 yıldız
100%
4 yıldız
0%
3 yıldız
0%
2 yıldız
0%
1 yıldız
0%
Değerlendirmeler
(başlık yok)
5.0
·

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.