Flame Angelfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Centropyge Loricula
İstatiksel Özellikleri
Maksimum Boyut (cm)
10
Diyet
Hepçil
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Mavi, Turuncu, Sarı
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.5 / 4.5
Orta (cm)
4.5 / 7.0
Büyük (cm)
7.0 / 10.0
Genel Bakış

Alev Melek Balığı, birçok akvaryuma gösterişli bir ektir. Cüce melek balıklarının en popülerlerinden biri olan Alev Melek Balığı, gövdeyi vurgulayan dikey siyah çizgiler ve mavi uçlu sırt ve anal yüzgeçlerin kaudal kısımları boyunca yatay siyah çizgilerle koyu kırmızı / turuncu renktedir.

Alev Melek Balığı, çok sayıda saklanma yeri ve otlatma için canlı kaya içeren en az 70 galonluk bir akvaryum gerektirir. Alev Melek Balığı, taşlı ve yumuşak mercanları, sapsız omurgasızları ve istiridye örtülerini kıstırmaya eğilimlidir. Flame Angelfish barışçıl bir topluluğa eklenecekse, tanıtılan son balık olmalıdır. Alev Melek Balığı akvaryum yaşamına iyi uyum sağlar, ancak yerleşik bir sistemde tutulmalı ve farklı cinslerle barındırılmalıdır. Alev Meleği, yüksek bakır seviyelerine karşı çok hassastır ve asla 0,15 ppm’ye yakın veya daha yüksek seviyelere maruz bırakılmamalıdır.

Alev Melek Balığı çift cinsiyetlidir, bir akvaryumda üremesi çok zordur ve erkek ve dişi arasında ayırt edilebilir renk farklılıkları yoktur.

Alev Melek Balığının diyeti Spirulina, deniz yosunu, yüksek kaliteli melek balığı müstahzarları, mysis veya dondurulmuş karides ve diğer yüksek kaliteli etli yiyeceklerden oluşmalıdır.

Toplanma yerine bağlı olarak bu türün hem renklendirmesinde hem de işaretlemesinde küçük farklılıklar vardır. Orta Pasifik’ten Alev Melek Balığı, hem Marshall Adaları hem de Noel Adası’nı içerir. Marshall Adası Alev Melek Balığı, vücutta dikey olarak aşağı doğru uzanan daha kalın siyah çubuklarla daha kırmızı renktedir. Christmas Adası Alev Melek Balığı, vücutta dikey olarak uzanan ince siyah çubuklarla normalde kırmızı / turuncu renktedir. Cebu’dan Alev Melek Balığı, tanımlanmamış siyah çubuklarla kırmızı / turuncudur ve çubuklar arasında sarı bir ton vardır. Tahiti’den Alev Melek Balığı nadiren toplanır ve rengi kan kırmızısıdır ve çok az sarıya sahiptir veya hiç yoktur. Bu renk açıklamalarının genel bir kılavuz olduğuna dikkat etmek önemlidir. Lütfen her balık arasında farklılık olmasını bekleyin.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.