Gold Neon Eviota Goby
Fotoğraf: alchetron.com
Gold Neon Eviota Goby
Gold Neon Eviota Goby, latince adıyla Eviota Pellucida, Cebu resiflerinden toplanan, sadece 2.5cm uzunluğa ulaşabilen ve sektörde çok nadir bulunan bir canlıdır.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Eviota Pellucida

Aile:

gobiidae

Cins:

eviota

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

kirmizi, sari, tan

Menşei

filipinler

Min. Akvaryum Hacmi

37 Litre

Maksimum Boy

2.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Gold Neon Eviota Goby
Videoyu oynat

Gold Neon Eviota Goby Hakkında

Gold Neon Eviota Goby, Cebu resiflerinden toplanır ve sektörde nadir bulunan bir canlıdır. Sadece 2.5 cam uzunluğa ulaşan benzerlerine göre çok daha küçük bir kaya balığıdır. Vücutları kırmızı dikey bantlarla uzun ve opak renklidir. İri gözleri altın çerçeveleriyle dikkat çeker ve burunları beyazla işaretlenmiştir. Bunlar, tuzlu su akvaryumlarına veya sadece balık akvaryumuna harika bir katkı sağlayacak çok aktif ve barışçıl kaya balıklarıdır.

Gold Neon Eviota Goby, saklanmak ve ek bir besin kaynağı olarak bol miktarda canlı kaya bulunan 37 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmelidir. Küçük gruplar veya çiftler halinde beslenmleri tavsiye edilir ancak hepsi aynı anda akvaryuma konulmalıdır. Bu gobileri daha büyük, agresif balıklar veya omurgasızlarla birlikte beslenmemelidir.

Diyeti, çeşitli taze veya donmuş deniz ürünleri, tuzlu su karidesi ve mysis karidesinden oluşmalıdır. Günde iki kez beslenmesi tavsiye edilir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir