Green Reef Chromis
Belirtilmemmiş....
Green Reef Chromis
0.0/5

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Chromis Viridis

Aile:

pomacentridae

Cins:

chromis

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

hepcil

Renk

mavi, yesil

Menşei

hint-pasifik

Min. Akvaryum Hacmi

Belirtilmemiş...

Maksimum Boy

10 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Green Reef Chromis Hakkında

Green Reef Chromis’in bakımı kolay, güzel ve huzurlu bir balıktır. Aslında Chromis Viridis , deneyim seviyelerine bakılmaksızın akvaristler arasında en çok tercih edilen balıklarından biridir. Pomacentridae ailesinin bu üyesi, yavaşça görkemli soluk yeşil bir göbeğe dönüşen muhteşem açık mavi sırt tarafıyla tanınır. Green Reef Chromis, yalnızca güzelliği nedeniyle değil, aynı zamanda barışçıl tavrı (gerçek bir Damselfish türü olarak tanımlanmasına rağmen) ve hemen hemen tüm diğer akvaryum balıkları, omurgasızlar ve mercanlarla birlikte yaşayabildiği için tercih edilir.

Hint-Pasifik ve Güney Pasifik’in orta derinliklerinden sığ lagünlerine kadar uzanan resiflere özgü olan vahşi örnekler, Acropora gibi dallanan mercanlar arasında büyük sürülerde okula gitmeyi tercih eder. Ev akvaryumunda, Green Reef Chromis benzer ortamlarda en iyisini yapar ve akvaryum su kolonunun tüm seviyelerinde aktif olarak yüzer. Aslında, en az altı kişiden oluşan küçük bir Green Reef Chromis okulu, hemen hemen her köklü resif sistemine göz kamaştırıcı ve dramatik bir güzellik katıyor.

Genel olarak, Green Reef Chromis çok dayanıklıdır ve mükemmel su kalitesine sahip akvaryumlarda 8 ila 15 yıl yaşayabilir. En iyi bakım için, gün boyunca çeşitli etli yiyecekler, otobur gevrekleri ve dondurulmuş müstahzarlarla beslenin. Vitaminle zenginleştirilmiş yiyecekler ayrıca vücut renklerinin korunmasına yardımcı olabilir.

Bazı akvaryumcular, Green Reef Chromis’i ev akvaryumunda başarıyla yetiştirdiler. İlginç bir şekilde, yuvaya hazır olan olgun erkeklerin vücut rengi, sessiz sarı bir renge dönüşür. Bununla birlikte, yalnızca yırtıcı olmayan en büyük akvaryum sistemlerinde üreme başarısı mükemmel su parametreleri gerektirir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir