Green Reef Chromis

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Chromis Viridis
Aile
Pomacentridae
İstatiksel Özellikleri
Maksimum Boyut (cm)
10
Diyet
Hepçil
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Mavi, Yeşil
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
100
Menşei
Hint-Pasifik
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
1.5 / 2.5
Orta (cm)
2.5 / 5.0
Büyük (cm)
5.0 / 7.5
Genel Bakış

Green Reef Chromis’in bakımı kolay, güzel ve huzurlu bir balıktır. Aslında Chromis Viridis , deneyim seviyelerine bakılmaksızın akvaristler arasında en çok tercih edilen balıklarından biridir. Pomacentridae ailesinin bu üyesi, yavaşça görkemli soluk yeşil bir göbeğe dönüşen muhteşem açık mavi sırt tarafıyla tanınır. Green Reef Chromis, yalnızca güzelliği nedeniyle değil, aynı zamanda barışçıl tavrı (gerçek bir Damselfish türü olarak tanımlanmasına rağmen) ve hemen hemen tüm diğer akvaryum balıkları, omurgasızlar ve mercanlarla birlikte yaşayabildiği için tercih edilir.

Hint-Pasifik ve Güney Pasifik’in orta derinliklerinden sığ lagünlerine kadar uzanan resiflere özgü olan vahşi örnekler, Acropora gibi dallanan mercanlar arasında büyük sürülerde okula gitmeyi tercih eder. Ev akvaryumunda, Green Reef Chromis benzer ortamlarda en iyisini yapar ve akvaryum su kolonunun tüm seviyelerinde aktif olarak yüzer. Aslında, en az altı kişiden oluşan küçük bir Green Reef Chromis okulu, hemen hemen her köklü resif sistemine göz kamaştırıcı ve dramatik bir güzellik katıyor.

Genel olarak, Green Reef Chromis çok dayanıklıdır ve mükemmel su kalitesine sahip akvaryumlarda 8 ila 15 yıl yaşayabilir. En iyi bakım için, gün boyunca çeşitli etli yiyecekler, otobur gevrekleri ve dondurulmuş müstahzarlarla beslenin. Vitaminle zenginleştirilmiş yiyecekler ayrıca vücut renklerinin korunmasına yardımcı olabilir.

Bazı akvaryumcular, Green Reef Chromis’i ev akvaryumunda başarıyla yetiştirdiler. İlginç bir şekilde, yuvaya hazır olan olgun erkeklerin vücut rengi, sessiz sarı bir renge dönüşür. Bununla birlikte, yalnızca yırtıcı olmayan en büyük akvaryum sistemlerinde üreme başarısı mükemmel su parametreleri gerektirir.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.