Hammer Coral
Belirtilmemmiş....
Hammer Coral

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Euphyllia Ancora

Aile:

euphylliidae

Cins:

euphyllia

Hızlı Bakış

Mizaç
agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

Belirtilmemiş...

Renk

cok-renkli

Menşei

avustralya, tonga

Min. Akvaryum Hacmi

Belirtilmemiş...

Maksimum Boy

Belirtilmemiş...

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1023/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Hammer Coral Hakkında

Hammer Coral, Branching, büyük bir polip taşlı (LPS) mercandır ve genellikle Euphyllia Hammer Coral veya Anchor Coral olarak adlandırılır. Ortak isimleri, Hammer veya Anchor şeklindeki dokunaçlarının görünümünden türetilmiştir. Polipleri gece ve gündüz görünür ve iskelet tabanını gizler. Yeşil, ten rengi veya kahverengi olabilir, dokunaçlarının uçlarında aktinik aydınlatma altında parlayan kireç yeşili veya sarı uçlar olabilir. Bazı çeşitler, Torch Coral ( E. glabrescens ) benzeyecek şekilde dallanmış olabilir .

Bakımı orta derecede zordur, ancak akvaryumdaki uygun su koşulları ile gelişecektir. Akvaryum içinde orta düzeyde su hareketi ile birlikte orta düzeyde aydınlatma gerektirecektir. Geceleri, süpürücü dokunaçları resif akvaryumunda 15cm’ye kadar uzayabilir ve diğer mercan ve hayvan türlerine zarar verebilir. Onunla diğer komşu mercanlar arasında bolca yer bırakın. Sağlığın devam etmesi için suya kalsiyum, stronsiyum ve diğer eser elementlerin eklenmesini de gerektirecektir.

Mikro plankton veya tuzlu su karidesi şeklinde haftalık olarak beslenen ek yiyeceklerden faydalanacaktır.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir