Hi-Fin Red Banded Goby
Fotoğraf: mcmerwe.co.za
Hi Fin Red Banded Goby
Hi Fin Red Banded Goby latince adıyla Stonogobiops Nematodes bakımı kolay, resif uyumlu ve barışçıl bir balıktır. Küçük hacimli akvaryumlar için idealdirler.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Stonogobiops Nematodes

Aile:

gobiidae

Cins:

stonogobiops

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

siyah, kirmizi, beyaz

Menşei

filipinler

Min. Akvaryum Hacmi

37 Litre

Maksimum Boy

5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Hi Fin Red Banded Goby Hakkında

Hi Fin Red Banded Goby, Striped Goby veya Blackray Shrimp Goby olarak da anılır. Gövde, sarı bir yüze ve gövde boyunca çok belirgin koyu çapraz çizgilere sahip gümüş-beyaz bir renge sahiptir. Hareketli bir balık değildir ama resif akvaryumu için harika bir balıktırlar ve bir Pistol Shrimp’le simbiyotik bir ilişki kurabilirler.

İdeal ortamları, bol miktarda canlı kaya ve kum zemini bulunan en az 37 Litrelik veya daha büyük bir akvaryumdur. Diğer karides gobilerine karşı saldırgan değildir ve hatta bir yuvayı başka bir türle paylaşabilir. Bölgesel olduğu için, akvaryumunuz çok küçükse diğer karides gobileri ile zaman zaman tartışmalar yaşanabilir.

Hi Fin Red Banded Goby’nin bir akvaryumda başarılı bir şekilde yumurtlayabilir.

Diyeti, mysis karidesi, vitamin açısından zengin tuzlu su karidesi ve doğranmış sofra karidesinden oluşmalıdır. Günde en az iki kez beslenmesi gerekir. Akvaryuma ilk eklendiğinde birkaç gün yemek yemeyebilir, ancak genellikle alışır ve çok geçmeden yem yemeye başlar.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

One Response

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir