Indian Ocean Lyretail Anthias

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Pseudanthias Squamipinnis
Aile
Serranidae
İstatiksel Özellikleri
Maksimum Boyut (cm)
13
Diyet
Etobur
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Turuncu, Kırmızı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
450
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
Dişi 2.0 / 3.5, Erkek 5.0 / 6.5
Orta (cm)
Dişi 3.5 / 5.0, Erkek 6.5 / 7.5
Büyük (cm)
Dişi 5.0 / 7.5, Erkek 7.5 / 10.0
Genel Bakış

Indian Ocean Lyretail Anthiass, Scalefin olarak da bilinir. Erkeklerde kırmızımsı tonlar varken, dişiler daha turuncudur. Aktiftirler ve akvaryumu onlarla paylaşan daha parlak balıklarında hareketlenmesine yardımcı olurlar.

Indian Ocean Lyretail Anthias, kendi türüyle en az 450 Litrelik bir akvaryumda beslendiğinde en iyi sonucu verir. Akvaryuma tek bir erkek veya tek bir erkek ve bir kaç dişi eklenerek bakılması tavsiye edilir. Akvaryumun genellikle ortasında yüzerler, ancak birkaç saklanma yerinin varlığı onları rahat ettirmeniz için iyi olabilir.

Anthias türlerinin tümü, hermafroditik olma özelliğini paylaşır. Baskın bir erkek ölürse, grubun en büyük dişisi genellikle onun yerini alacak şekilde cinsiyet değiştirir.

Akvaryuma alıştırıldıktan sonra, dondurulmuş mysis karidesi, zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi gibi çeşitli yemlerle beslenmesi tavsiye edilir. İlerleyen zamanlarda gün boyunca küçük miktarlarda vereceğiniz yüksek kaliteli pul yemleride tületebilir. Kopepodları ve Amfipodları yetiştirebileceğiniz bir refugium sahibiyseniz, onlara sürekli ve besleyici canlı yemde sağlayabilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.