Jackknife Fish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Equetus Lanceolatus
Aile
Sciaenidae
Cinsi
Equetus
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
25
Diyet
Etobur
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Siyah, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
450
Menşei
Karayipler
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Genel Bakış

Karayip kökenli Jackknife Fish, uzun sırt ve kuyruk yüzgeçleri ile ilginç şekilli bir balıktır. Bu iki yüzgecin oluşumu bir sustalı bıçağa benzediği için adını oradan almıştır. Bu balıklar, siyah çizgili desenleriyle gümüş renklidir. Resif akvaryumları içi güvenli olmasalar da, sadece balık akvaryumları için harika bir seçimdir.

450 Litre veya daha büyük bir akvaryumda, tabanı kum, hem saklanma yerleri için bol miktarda canlı kaya hem de tamamlayıcı bir besin kaynağı olarak huzurlu bir topluluk gerektirir. Akvaryuma birden fazlasını dahil ediyorsanız, saldırganlık olasılığını azaltmak için bunları aynı anda eklemelisiniz. Yeni akvaryuma alışma sürecinde kendini güvende hissedene kadar saklanma eğilimindedir. Bu türler, resif akvaryumlarında kabuklular ve diğer hareketli omurgasızları yiyebilir.

Kara solucanlar ve salamura karidesi gibi çeşitli canlı yemlerden hazırlanmış etli öğelerden oluşan normal yemekler, onu saklandığı yerden çıkaracaktır. Jackknife Fish, eğer açsa solucanlar, kabuklular ve küçük balıklar aramak için akvaryumun kum zemininde arama tarama çalışmaları başlatır.

Bu tür esaret altında üretilebilmektedir.

Katkıda Bulunanlar
Frank & Joyce Burek

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.