Kole Yellow Eye Tang

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Ctenochaetus Strigosus
Aile
Acanthuridae
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
18
Diyet
Otçul
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Tan
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
100
Menşei
Hawaii
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.5 / 4.0
Orta (cm)
4.0 / 10.5
Büyük (cm)
10.5 / 16.0
Genel Bakış

Ctenochaetus Strigosus , Striped Bristletooth ve Goldring Bristletooth gibi birçok isimle bilinir. Hem C. Strigosus hem de Spotted Bristletooth (C. striatus) bazen Kole Yellow Eye Tang, Yellow Eye Tang veya Yellow Eye Surgeonfish olarak adlandırılır.

Kole Yellow Eye Tang, olgunlaştıkça değişen kalın işaretlere sahip oval bir vücut şekline sahiptir. Gençken çizgili ve lekeli sarı-altın ila bronz renkli bir gövdeye, olgunlaştığındaysa vücut rengi koyulaşarak ona maviden bordo tonuna kadar sofistike bir kahverengi renk verir. Dünyanın hangi bölgesinden olduğuna bağlı olarak, vücudu vurgulayan lekelerin veya çizgilerin çoğuna sahip olabilir.

Bol miktarda yüzme odası sağlamak için 250 litre veya daha büyük bir akvaryum gereklidir. Diğer Tang türlerine karşı agresiftir, bu nedenle akvaryum başına yalnızca bir tane olması en iyisidir. Balık/Mercan akvaryumlarında omurgasızlara zarar vermez.

Kole Yellow Eye Tang akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekler yiyecek olsa da, bol miktarda deniz yosunu ve yosun türlerinin sunulması önemlidir. Bu, bağışıklık sistemini güçlendirecek, saldırganlığı azaltacak ve genel sağlıklarını iyileştirecektir. Haftada en az 3 kez besleyin.

Değerlendirme Puanı
5 yıldız
100%
4 yıldız
0%
3 yıldız
0%
2 yıldız
0%
1 yıldız
0%
Değerlendirmeler
(başlık yok)
5.0
·

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.