Kole Yellow Eye Tang
Belirtilmemmiş....
Kole Yellow Eye Tang
0.0/5

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Ctenochaetus Strigosus

Aile:

acanthuridae

Cins:

ctenochaetus

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

otcul

Renk

tan

Menşei

hawaii

Min. Akvaryum Hacmi

264 Litre

Maksimum Boy

17.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Kole Yellow Eye Tang Hakkında

Ctenochaetus Strigosus , Striped Bristletooth ve Goldring Bristletooth gibi birçok isimle bilinir. Hem C. Strigosus hem de Spotted Bristletooth (C. striatus) bazen Kole Yellow Eye Tang, Yellow Eye Tang veya Yellow Eye Surgeonfish olarak adlandırılır.

Kole Yellow Eye Tang, olgunlaştıkça değişen kalın işaretlere sahip oval bir vücut şekline sahiptir. Gençken çizgili ve lekeli sarı-altın ila bronz renkli bir gövdeye, olgunlaştığındaysa vücut rengi koyulaşarak ona maviden bordo tonuna kadar sofistike bir kahverengi renk verir. Dünyanın hangi bölgesinden olduğuna bağlı olarak, vücudu vurgulayan lekelerin veya çizgilerin çoğuna sahip olabilir.

Bol miktarda yüzme odası sağlamak için 250 litre veya daha büyük bir akvaryum gereklidir. Diğer Tang türlerine karşı agresiftir, bu nedenle akvaryum başına yalnızca bir tane olması en iyisidir. Balık/Mercan akvaryumlarında omurgasızlara zarar vermez.

Kole Yellow Eye Tang akvaryumdaki diğer balıklarla birlikte etli yiyecekler yiyecek olsa da, bol miktarda deniz yosunu ve yosun türlerinin sunulması önemlidir. Bu, bağışıklık sistemini güçlendirecek, saldırganlığı azaltacak ve genel sağlıklarını iyileştirecektir. Haftada en az 3 kez besleyin.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir