Lagoon Triggerfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Rhinecanthus Aculeatus
Aile
Balistidae
Cinsi
Rhinecanthus
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
25
Diyet
Etobur
Mizaç
Agrasif
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Uyumsuz
Rengi
Siyah, Mavi, Turuncu, Tan, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
700
Menşei
Maldivler, Fiji, Tahiti
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.5 / 5.0
Orta (cm)
7.0 / 9.0
Büyük (cm)
10.5 / 16.0
Videolar
Genel Bakış

Lagoon Triggerfish; Humuhumu Triggerfish, Humu Picasso Triggerfish veya Picasso Triggerfish olarak da bilinir. Tuhaf, sanki yağlı boyayla boyanmış gibi bir görünüme sahiptir. Degrade koyu bantları olan ten rengi bir gövdeye ve başın tepesinde canlı mavi ve siyah çizgilere sahiptir, yanaktan yanağa sarı bir şerit ve derin bir geriye dönük gözleri vardır.

Kayalar ve mağaralar içeren 700 Litre veya daha büyük bir akvaryum tavsiye edilir. Mağaralara girip çıkarken akvaryum tasarımınızı muhtemelen değiştirecektir.

Lagoon Triggerfish yavruyken renkleri pek fazla göstermez ve büyüdükçe daha keskin daha net renklere sahip olur. Erkek Lagoon Triggerfish oldukça bölgeseldir. Bölgesine girmeyi seçen dişilerle çiftleşecek, ancak aynı türden erkeklerin girmesini önlemek için ölümüne savaşacaktır. Yavruları olduğunda, erkek Lagoon Triggerfish, insanlar da dahil olmak üzere onları korumak için kendilerinden kat kat daha büyük hayvanlara saldırır.

Lagoon Triggerfish’in çeşitli etli yiyeceklere ihtiyacı vardır: Kalamar, kril, istiridye, küçük balık ve sert kabuklu karides, sürekli büyüyen dişlerini aşındırmaya yardımcı olur.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.