Longnose Hawkfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Oxycirrhites Typus
Aile
Cirrhitidae
İstatiksel Özellikleri
Maksimum Boyut (cm)
13
Diyet
Etobur
Mizaç
Yarı Agresif
Bakım Seviyesi
Kolay
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Kırmızı, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
100
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
2.0 / 3.5
Orta (cm)
3.5 / 7.0
Büyük (cm)
7.0 / 10.0
Genel Bakış

Longnose Hawkfish, hem yatay hem de dikey olarak uzanan kırmızı çizgili beyaz bir gövdeye sahiptir. Harika kişilikleri vardır ve izlerken çok ilginç sahnelerle karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda esaret altında ortaya çıktığı bildirilen tek Hawkfish türüdür.

100 Litre veya daha büyük bir akvaryum tavsiye edilir. Ayrıca sıçrama eğilimleri vardır ve bunu önlemek için akvaryumun üzerine sıkıca oturan bir kapak yaptırmanız tavsiye edilir. Longnose Hawkfish dayanıklı, yarı agresif bir balıktır, ancak diğer daha büyük hawkfish balıklarıyla başa çıkabilir. Küçük balıkları ve karidesleri yemesine rağmen, uygun koşullarda mükemmel bir balık/mercan akvaryumu canlısıdır. Red Gorgonian, Sea Fan veya benzeri mercanlara tünmeyi ve kendini kamufle etmeyi sever.

Longnose Hawkfish diyeti çeşitli deniz canlılarının etleri, dondurulmuş yemler ve canlı yemler içermelidir.

Katkıda Bulunanlar
Live Aquaria

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.