Maculosus Angelfish

Latince Adı: 

Pomacanthus Maculosus

Aile: 

Pomacentridae

Cinsi: 

Pomacanthus

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

Genel Bakış

Mizaç:

Yarı Agresif

Maksimum Boy: 

50 cm

Menşei: 

Üretim, Tayvan

Resif Uyumu: 

Dikkatle

Diyet: 

Hepçil

Renk: 

Mavi, Beyaz, Sarı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

1000 Litre

Bakım Seviyesi: 

Kolay

Zehirli Mi?:

Hayır

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

Belirtilmemiş

Orta Boy: 

Belirtilmemiş

Büyük Boy: 

Belirtilmemiş

Hakkında...

Büyük bir melek balığı için iyi bir ‘ilk tercih’ olan Maculosus Angelfish, aynı zamanda Yellowbar Angelfish, Yellow-band Angelfish, Map Angelfish veya Blue Moon Angelfish olarak da adlandırılır. Yavruyken (5cm- 7.5cm )koyu bir mavi renge, birkaç beyaz dikey çizgiye ve parlak sarı bir kuyruğu sahiptir.

Balıklar olgunlaşıp büyüdükçe, parlak dikey bir çubuk görünecek ve beyaz dikey çizgiler kaybolacaktır. Balık yaklaşık 8 cm uzunluğa ulaştığında neon mavisi düzensiz bir desen göstermeye başlar. Ortadaki dikey şerit canlı bir sarıya ve kuyruk şeffaf bir sarıya döner. Bir yetişkin olduğundaysa balık muhteşem bir mavi renkle büyük dikey sarı bir çubuk orta gövdesini kaplar. Kuyruk yüzgeci şeffaf sarıdır ve bu onu koyu sarı bir kuyruğu ve koyu mor gövdesi olan Asfur Angelfish’den ayırır.

Maculosus Angelfish dayanıklı bir balıktır ve hem acemi hem de deneyimli akvaryumcular için çok uygundur. Bu tür akvaryumlarda 25 cm ye kadar büyüyebilir. Bu nedenle akvaryum başına yalnızca bir tane olacak şekilde 1000 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmelidir. Sert mercanlar, yumuşak mercanlar ve istiridyelere karşı bir zaafı olduğu için resif akvaryumlarında beslenmesi tavsiye edilmez

Maculosus Angelfish, hermafrodittir, üremesi zordur ve erkeklerden dişiye renk varyasyonları bakımından ayırt edilemez. Ancak yinede esaret altında yetiştirilebilen bir türdür.

Maculosus Melek Balığının diyetinde Spirulina , deniz yosunu, etli ürünler ve sünger içeren yüksek kaliteli melek balıklarına özel hazır gıdaları bulunmalıdır .

Kaynaklar:

Luiz Rocha, Wikipedia, Live Aquaria

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir