Maculosus Angelfish
Belirtilmemmiş....
Maculosus Angelfish
0.0/5

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Pomacanthus Maculosus

Aile:

pomacentridae

Cins:

pomacanthus

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

hepcil

Renk

mavi, beyaz, sari

Menşei

tayvan

Min. Akvaryum Hacmi

945 Litre

Maksimum Boy

45 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Maculosus Angelfish Hakkında

Büyük bir melek balığı için iyi bir ‘ilk tercih’ olan Maculosus Angelfish, aynı zamanda Yellowbar Angelfish, Yellow-band Angelfish, Map Angelfish veya Blue Moon Angelfish olarak da adlandırılır. Yavruyken (5cm- 7.5cm )koyu bir mavi renge, birkaç beyaz dikey çizgiye ve parlak sarı bir kuyruğu sahiptir.

Balıklar olgunlaşıp büyüdükçe, parlak dikey bir çubuk görünecek ve beyaz dikey çizgiler kaybolacaktır. Balık yaklaşık 8 cm uzunluğa ulaştığında neon mavisi düzensiz bir desen göstermeye başlar. Ortadaki dikey şerit canlı bir sarıya ve kuyruk şeffaf bir sarıya döner. Bir yetişkin olduğundaysa balık muhteşem bir mavi renkle büyük dikey sarı bir çubuk orta gövdesini kaplar. Kuyruk yüzgeci şeffaf sarıdır ve bu onu koyu sarı bir kuyruğu ve koyu mor gövdesi olan Asfur Angelfish’den ayırır.

Maculosus Angelfish dayanıklı bir balıktır ve hem acemi hem de deneyimli akvaryumcular için çok uygundur. Bu tür akvaryumlarda 25 cm ye kadar büyüyebilir. Bu nedenle akvaryum başına yalnızca bir tane olacak şekilde 1000 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmelidir. Sert mercanlar, yumuşak mercanlar ve istiridyelere karşı bir zaafı olduğu için resif akvaryumlarında beslenmesi tavsiye edilmez

Maculosus Angelfish, hermafrodittir, üremesi zordur ve erkeklerden dişiye renk varyasyonları bakımından ayırt edilemez. Ancak yinede esaret altında yetiştirilebilen bir türdür.

Maculosus Melek Balığının diyetinde Spirulina , deniz yosunu, etli ürünler ve sünger içeren yüksek kaliteli melek balıklarına özel hazır gıdaları bulunmalıdır .

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir