Marine Betta
Fotoğraf: nemo-aquaristik.de
Marine Betta
0.0/5
Marine Betta latince adıyla, Calloplesiops Altivelis barışçıl ve bakımı kolay bir türdür. Resif akvaryumlarında küçük balıkları ve kabukluları avlayabilirler.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Calloplesiops Altivelis

Aile:

plesiopidae

Cins:

calloplesiops

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

siyah, beyaz

Menşei

endonzya, fiji

Min. Akvaryum Hacmi

189 Litre

Maksimum Boy

20 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Marine Betta
Videoyu oynat

Marine Betta Hakkında

Marine Betta bazen Comet (Kuyruklu Yıldız) olarak anılır ve doğal olarak 45 metre derinlikte ve kayalık yarıklarında bulunabilir. Sert ve hastalıklara karşı dayanıklı bir balıktır. Doğası gereği bir yırtıcıdır ve kuyruğunun yanında müren balığının başını andıran sahte “göz noktası” ile “baş aşağı” bir pozisyon alır.

Marine Betta’nın genellikle resif tarzı bir akvaryumda beslenmemesi tavsiye edilir, ancak mercanlar ve anemonlar için bir risk teşkil etmediğide raporlanır. Ancak tüm küçük balıkları ve karidesleri yiyebilir. Gececidir ve parlak ışıktan korunmak için saklanma yerleri gerektirir, alacakaranlıkta daha aktiftir.

Marine Betta dieti, Salamura Karides, Mysis Karides gibi hazırlanmış tuzlu su akvaryumu yemlerine ve hatta kaliteli deniz pelet ve pul yemlerine alışabilir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir