Coral Grouper

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Cephalopholis Miniatus
Aile
Serranidae
Cinsi
Cephalopholis
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
25
Diyet
Etobur
Mizaç
Agrasif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Mavi, Turuncu, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
700
Menşei
Sri Lanka, Endonezya, Fiji
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Genel Bakış

Coral Grouper, Blue-Spot Rockcod, Coral Hind ve Miniatus Grouper olarak da bilinen, Hint-Pasifik’in mercan resifleri boyunca yaygın ve popüler, büyük ve vahşi bir balıktır. Vahşi doğada 50 cm’ye kadar büyüyebilir, ancak akvaryumda bulunan türler nadiren 20-25cm’yi aşar.

Yavruyken rengi turuncu sarıdan, daha az geniş olarak ayrılmış soluk mavi bir rengi vardır. büyüdükçe renkler daha belirgin bir hale gelir.

Coral Grouper, tam büyüdüğünde 700 Litre veya daha büyük bir akvaryum gerektiren büyük ve çok dayanıklı bir balıktır. Yiyemeyecekleri kadar büyük olmaları koşuluyla diğer balıklarla uyumlu olabilir. Omurgasızlar veya küçük balıklar için bu balıklara pek güvenmeyin.

Vahşi doğada bu resif avcısı genellikle resiflerde yaşayan balık sürülerine saldırır. Akvaryumda, zenginleştirtilmiş dondurularak kurutulmuş kril, besleyici akvaryum balığı veya kalamar kabul edilebilir.

Katkıda Bulunanlar
Albert Kok

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.