Miniatus Orfoz
Belirtilmemmiş....
Miniatus Grouper
0.0/5

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Cephalopholis Miniatus

Aile:

serranidae

Cins:

cephalopholis

Hızlı Bakış

Mizaç
agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

etobur

Renk

mavi, turuncu, sari

Menşei

sri-lanka, endonzya, fiji

Min. Akvaryum Hacmi

680 Litre

Maksimum Boy

35 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Miniatus Grouper Hakkında

The Miniatus Grouper, Coral veya Blue-Spot Rockcod, Coral Hind ve Coral Grouper olarak da bilinen Miniata Grouper, Hint-Pasifik’in mercan resifleri boyunca yaygın ve popüler bir balıktır. Büyük bir akvaryuma ihtyiaç duyar. Vahşi doğada, 45 cm kadar boyutlara ulaşabilir, ancak akvaryumda beslenen örnekler nadiren bu uzunluğua ulaşır.

Miniatus Orfoz, büyüdüğünde 680 Litre veya daha büyük bir akvaryum gerektiren büyük ve çok dayanıklı bir balıktır. Yenemeyecek kadar büyük olmaları koşuluyla diğer balıklarla uyumlu olabilir. Omurgasızlara veya küçük balıklara güvenilmemelidir.

Vahşi doğada bu resif avcısı genellikle resifte yaşayan balık sürülerine saldırır. Akvaryumda Selcon’a batırılmış dondurularak kurutulmuş kril, akvaryum balığı veya kalamar kabul edilebilir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir