Moon Wrasse

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Thalassoma Lunare
Aile
Labridae
Cinsi
Talasoma
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
25
Diyet
Etobur
Mizaç
Agrasif
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Uyumsuz
Rengi
Mavi, Mor, Kırmızı, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
450
Menşei
Endonezya, Afrika, Fiji, Yeni Kaledonya, Sumatra
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Genel Bakış

Lyretail Wrasse, Lunare Wrasse veya Moon Wrasse olarak da adlandırılır. Yavruların, vücutlarının alt yarısı mavidir, sırt yüzgecinin ortasında siyah bir nokta ve kuyruk yüzgeci tabanında siyah bir leke vardır. Balıklar olgunlaştıkça, siyah leke sarı bir hilala dönüşmeye başlar ve isimlerini buradan almışlardır.. Vücutları parlak yüz ve yüzgeç işaretleriyle yeşile dönmeye başlayacaktır.

Moon Wrasse’nin, kendinden daha büyük, agresif akvaryum arkadaşları ve saklanacak çok sayıda kayanın bulunduğu 450 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmesi tavsiye edilir. Bölgeci bir balık olduğu için akvaryuma yeni eklenen balıkları taciz edecektir, bu nedenle akvaryuma eklenen son balık olmalıdır. Akvaryum 550 Litreden daha büyükse, bir dişiyle birlikte tutulabilir. Mantis karidesi ve kıl kurdu yiyebilir. Mercanları veya canlı bitkileri yediği gözlemlenmemiştir ancak balık yumurtaları ve deniz tabanında yaşayan küçük omurgasızları avlama eğilimindedir.

Doğada ömürleri daha kısa olsada esaret altında on yıla kadar yaşabildikleri gözlemlenmiştir.

Lyretail Wrasse diyeti, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli granül ve pul yemler içermelidir.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.