Lyretail Wrasse
Belirtilmemmiş....
Lyretail Wrasse
0.0/5
Lyretail Wrasse, latince adıyla Thalassoma Lunare, mercan bulunan akvaryumları için uygun olmayan agresif bir balık türüdür. 450 Litre üzerinde bakılabilir.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Thalassoma Lunare

Aile:

labridae

Cins:

thalassoma

Hızlı Bakış

Mizaç
agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

uyumsuz

Diet

etobur

Renk

mavi, mor, kirmizi, sari

Menşei

endonzya, afrika, fiji, yeni-kaledonya, sumatra

Min. Akvaryum Hacmi

472 Litre

Maksimum Boy

25 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Videoyu oynat

Lyretail Wrasse Hakkında

Lyretail Wrasse, Lunare Wrasse veya Moon Wrasse olarak da adlandırılır. Yavruların, vücutlarının alt yarısı mavidir, sırt yüzgecinin ortasında siyah bir nokta ve kuyruk yüzgeci tabanında siyah bir leke vardır. Balıklar olgunlaştıkça, siyah leke sarı bir hilala dönüşmeye başlar ve isimlerini buradan almışlardır.. Vücutları parlak yüz ve yüzgeç işaretleriyle yeşile dönmeye başlayacaktır.

Moon Wrasse’nin, kendinden daha büyük, agresif akvaryum arkadaşları ve saklanacak çok sayıda kayanın bulunduğu 450 Litre veya daha büyük bir akvaryumda beslenmesi tavsiye edilir. Bölgeci bir balık olduğu için akvaryuma yeni eklenen balıkları taciz edecektir, bu nedenle akvaryuma eklenen son balık olmalıdır. Akvaryum 550 Litreden daha büyükse, bir dişiyle birlikte tutulabilir. Mantis karidesi ve kıl kurdu yiyebilir. Mercanları veya canlı bitkileri yediği gözlemlenmemiştir ancak balık yumurtaları ve deniz tabanında yaşayan küçük omurgasızları avlama eğilimindedir.

Doğada ömürleri daha kısa olsada esaret altında on yıla kadar yaşabildikleri gözlemlenmiştir.

Lyretail Wrasse diyeti, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli granül ve pul yemler içermelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir