Moorish Idol
Fotoğraf: AquaLocker
Moorish Idol
0.0/5
Moorish Idol, latince adıyla Zanclus Cornutus belki de en zarif tuzlu balığı olabilir. Ancak uzman akvaristler dışında beslenmesi kesinlikle tavsiye edilmez.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Zanclus Cornutus

Aile:

zanclidae

Cins:

zanclus

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Sadece Uzman

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

hepcil

Renk

siyah, beyaz, sari

Menşei

fiji

Min. Akvaryum Hacmi

472 Litre

Maksimum Boy

17.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

Belirtilmemiş...

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Moorish Idol
Videoyu oynat

Moorish Idol Hakkında

Moorish Idol ayrıca Hawaii’de “eğriler”, “köşeler” veya “zikzaklar” anlamına gelen “Kihikihi” olarak bilinir ve şekline ve renk düzenine atıfta bulunur. Zanclidae ailesinin tek üyesidir ve Tangs veya Surgeonfish’in çok yakın bir akrabasıdır. En yaygın balıklardan biri, Hint Okyanusu, Kızıldeniz ve tüm tropikal Pasifik’te bulunabilir. Doğa da 17.5 cm uzunluğa ulaşabilir, ancak esaret altında 10 cm’yi pek geçmezler.

Moorish Idol çok barışçıl bir balıktır. Boyutu, doğası ve yüzmeye olan ihtiyacı nedeniyle, en az 472 Litre veya daha büyük bir akvaryum gerektirir. Güzelliği en belirgin şekilde yüzerken ortaya çıktığı için, ona yeterli alan vermeniz en iyisi olacaktır. Çoğu balık ve daha büyük omurgasızlarla uyumludur, ancak yiyebileceği herhangi bir polip veya mercan ile birlikte beslenmemesi tavsiye edilir. Küçük omurgasızlar da tehdit altında olabilir.

Moorish İdol, beslenmesi çok zor bir balıktır. Üzerinde beslenebileceği çok miktarda yosun ve sünger bulunan canlı kayanız varsa akvaryuma uyum sağlamasına yardımcı olacaktır. Bu süreci atlatabilirseniz daha sonra ince kıyılmış etli ürünler, mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş tuzlu su karidesi, Spirulina ve alglerden oluşan çeşitli bir diyet sunun . Günde birkaç kez beslenmelidir.

Tüm deniz balıklarının belki de en zarifi olmasına karşın beslenmesi çok zor olduğu için bakımı da en zor balıklardan biridir. Uzman akvaristler dışında beslenmesi kesinlikle tavsiye edilmez.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir