Orange Spotted Blenny
Fotoğraf: freakincorals.com
Orange Spotted Blenny
Orange Spotted Blenny, latince adıyla Blenniella Chrysospilos vücudunun yan tarafında turuncu ila kırmızımsı noktalar bulunan bakımı nispeten kolay bir balıktır

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Blenniella Chrysospilos

Aile:

blenniidae

Cins:

blenniella

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

otcul

Renk

turuncu, kirmizi, beyaz

Menşei

maldivler, fiji

Min. Akvaryum Hacmi

113 Litre

Maksimum Boy

12.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Orange Spotted Blenny Hakkında

Orange Spotted Blenny, Redspotted Blenny veya Red Spotted Rockskipper olarak da bilinir. Vücudunun yan tarafında turuncu ila kırmızımsı noktalar bulunan kırmızı ve beyaz bir gövdeye sahiptir.

113 Litre veya daha büyük bir akvaryumda, bol miktarda kaya ile iyi kurulmuş bir tuzlu su akvaryumunda beslenmelidir. Eşli bir çiftiniz yoksa, akvaryum başına yalnızca bir tane bulundurun. Taşlı mercan poliplerini veya deniz tarağı mantolarını tırtıklayabilir, ancak yırtıcı olmadıkça diğer akvaryum arkadaşları tarafından rahatsız edilmez. Beslenmesi için bir doğal mikroalg mahsulü verilirse, bir akvaryumda dayanıklı bir balık olarak kabul edilir.

Orange Spotted Blenny, akvaryumda taze büyüyen mikroalgleri yemek isteyecektir. Deniz ve mavi-yeşil algler ( Spirulina ) sağlayan bir diyet, Orange Spotted Blenny’nin, otoburlar için dondurulmuş ve kurutulmuş gıdalar dahil olmak üzere diğer bitkisel maddelerle birlikte gelişmesine yardımcı olacaktır.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir