Orange Spotted Foxface Rabbitfish

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Siganus Guttatus
Aile
Siganidae
Cinsi
Siganus
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Evet
Maksimum Boyut (cm)
40
Diyet
Otçul
Mizaç
Uysal
Bakım Seviyesi
Orta
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Mavi, Turuncu, Beyaz, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
450
Menşei
Endonezya, Orta Pasifik
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Genel Bakış

Orange Spotted Foxface Rabbitfish,  Yellow Blotch Rabbitfish, Orange-Spotted Spinefoot veya Gold Saddle Rabbitfish olarakta bilinir. Batı Pasifik resiflerine özgü bir balıktır. Güzelliği ve yosun yeme aktivitesinden dolayı akvaristler arasında popülaritesi artan bir türdür.

Orange Spotted Foxface Rabbitfish’ın gövdesi kahverengidir ve birçok güzel turuncu lekeyle kaplıdır; yırtıcıları şaşırtmak için kuyruğunda belirgin bir sarı sahte göz lekesi deseni vardır. Zehirli sırt dikenleri (rahatsız edildiğinde yükselebilir) nedeniyle, zehirlenme olasılığından kaçınmak için dikkatli olunmalıdır.

Bol miktarda yüzme alanı olan 450 Litre veya daha büyük bir akvaryum tavsiye edilir. Diğer Rabbitfish türleriyle birlikte ile beslenmesi dışında çok huzurlu bir türdür. Orange Spotted Foxface Rabbitfish, daha agresif balıklarla beslenebilir ve çiftler halinde tutulabilir. Rabbitfish türleri, iyi beslenirlerse genellikle resif akvaryumları için güvenlidir. Bunu yapamazsanız, bazı LPS türlerini ve yumuşak mercanları diyetlerine eklemeleri mümkündür. Diyetleri, yosun ve yosun yiyen balıklar için formüle edilmiş diğer hazır gıdalardan oluşmalıdır.

Katkıda Bulunanlar
Elias Levy

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.