Orchid Dottyback
Belirtilmemmiş....
Orchid Dottyback
0.0/5

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Pseudochromis Fridmani

Aile:

pseudochromidae

Cins:

pseudochromis

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

mor, kirmizi

Menşei

kizil-deniz

Min. Akvaryum Hacmi

113 Litre

Maksimum Boy

7.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Orchid Dottyback Hakkında

Fridman’s Dottyback veya Fridman’s Pseudochromis olarak da bilinen Orchid Dottyback, çoğu tuzlu su akvaryumu için mükemmel bir seçimdir. Bu muhteşem lavanta renkli balık, akvaryumda harika bir kişiliğe sahiptir ve kesinlikle akvaryumun favorisi olacaktır. Orkide Dottybacks sadece Kızıldeniz’de bulunur. Zooplanktonlar geçerken beslenmek için içeri ve dışarı fırlayabilecekleri çıkıntıların yakınındaki kolonilerde bulunabilirler.

Çok sayıda saklanma yeri olan 100 litre veya daha büyük bir akvaryum sağlanmalıdır. Yeni ortamına alıştıktan sonra açıkta yüzme eğiliminde olacaktır. Ara sıra daha küçük balıkları kovalayabilir, ancak saklanma yerlerini davetsiz misafirlerden koruyacaktır. Küçük peygamber devesi karidesi ve kıl kurdu gibi zararlıları avladıkları bilinmektedir, buda onları tuzlu su akvaryumları için ideal hale getirir. Akvaryumda birden fazla Pseudochromis birlikte besleyecekseniz, bunların aynı anda eklenmesi önemlidir.

Orchid Dottyback, etoburlar için özel olarak tasarlanmış gıdalardan oluşan çeşitli bir diyetle beslenmelidir. Orchid Dottyback tuzlu su akvaryumlarında günde iki kere beslenmelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir