Pearlscale Butterflyfish

Latince Adı: 

Chaetodon Xanthurus

Aile: 

Chaetodontidae

Cinsi: 

Belirtilmemiş

Fiyat Aralığı: 

Belirtilmemiş

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

Genel Bakış

Mizaç:

Uysal

Maksimum Boy: 

15.5 cm

Menşei: 

Hint-Pasifik, Filipinler, Endonezya

Resif Uyumu: 

Uyumsuz

Diyet: 

Hepçil

Renk: 

Siyah, Turuncu, Beyaz, Sarı

Minimum Akvaryum Hacmi: 

250 Litre

Bakım Seviyesi: 

Orta

Zehirli Mi?:

Hayır

Üretim:

Belirtilmemiş

Türkiye Üretimi:

Belirtilmemiş

Su Değerleri

pH: 

8.1 / 8.4 pH

Tuzluluk: 

1020 / 1025 ppm

Sıcaklık: 

22 / 25 °C

Satın Alma Boyu

Küçük Boy: 

4.0 / 6.0 cm

Orta Boy: 

6.0 / 9.0 cm

Büyük Boy: 

9.0 / 12.0 cm

Hakkında...

Pearlscale Butterflyfish, Kelebek balıkları meraklıların neden sürekli onların favori balık olmaya devam ettiğinin bir başka güzel örneğidir. Bu muhteşem balık, canlı renkleri ve göz alıcı grafik desenleriyle görsel ilgiyi artırır. Sadece balık (FOWLR) akvaryumları için bu çarpıcı balığın eklenmesi, kalbinizin daha hızlı çarpmasına neden olacaktır.

Pearlscale Butterflyfish, adına sadık kalarak, doğru akvaryum ışığı koşullarında yanardöner bir parıltı yayıyor gibi görünen inci beyazı bir gövdeye sahiptir. Parlak inci beyazı gövde rengi, kontrast oluşturan siyah renkte çarpıcı bir ağsı desenle zenginleştirilmiştir. Turuncu renklendirmenin cesur vuruşları, anterior dorsal ve anal yüzgeci bölgesini pedinküle kadar ve aynı zamanda orak şekilli çubuklardaki kuyruk yüzgecinin kısımlarını süsler. Sarı rengin vurguları, gerçekten zarif bir etki için sırt yüzgecinin uçlarını incelikle izler.

Pearlscale Butterflyfish, kafese benzer desenlere sahip benzer türlerden oluşan “Xanthurus kompleksinin” bir parçasıdır. Mertensii Butterflyfish, bu benzerliğin harika bir örneğidir. Pearlscale Butterflyfish, göz bandının arkasına hafifçe eğik yerleştirilmiş beyaz kenarlı, koyu oval bir nokta ile ayırt edilir. Ayrıca, dikkatli bir gözlem üzerine, Pearlscale Butterflyfish gerçek bir ağsı (ağ benzeri) veya çapraz tarama desenine sahipken, görüntüsü farklı bir şerit veya V şeklinde bir desene sahiptir.

Pearlscale Butterflyfish’i 250 litre veya daha büyük bir akvaryumda diğer huzurlu balıklarla veya aynı türden balıklarla birlikte hepsi aynı anda akvaryuma konulduysa tavsiye edilir. Diğer Kelebek balık türleriyle benzer şekilde Pearlscale Butterflyfish, akvaryuma eklenirken ekstra ilgi gerektirebilir. Pearlscale Butterflyfish balık/mercan akvaryumları için pek güvenli değildir. Pearlscale Butterflyfish’in diyeti, dondurulmuş, kurutulmuş, taze veya pul yiyecekler dahil olmak üzere çeşitli etli hazır gıdalar içermelidir. Ayrıca düzenli sebze besin kaynağı ve vitamin artırıcı takviyelerde sağlanmalıdır.

Kaynaklar:

Katkıda Bulunanlar:

Henüz kimse katkıda bulunmamış

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

N Akvaryum® da Kendi Reklamlarınızı Yayınlayın

error: Üzgünüz ama bunu yapamazsınız :(

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir