Red Coris Wrasse

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Fotoğraflar
Tür Tanımı
Latince Adı
Coris Gaimard
Aile
Labridae
Cinsi
Coris
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
20
Diyet
Etobur
Mizaç
Yarı Agresif
Resif Uyumu
Dikkatle
Rengi
Siyah, Mavi, Yeşil, Turuncu, Kırmızı, Beyaz, Sarı
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
450
Menşei
Maldivler, Endonezya, Fiji, Solomon Adaları
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
4.0 / 6.0
Orta (cm)
6.0 / 9.0
Büyük (cm)
12.5 / 15.5
Videolar
Genel Bakış

Clown Wrasse, Red Labrid veya Yellowtail Coris olarak da bilinen Red Coris Wrasse, Hint-Pasifik ve Hawaii Bölgesi’ndeki hemen hemen her resifte bulunabilir ve Kızıldeniz’e kadar uzanır. Vahşi doğadaki yetişkin örnekler kolayca 40 cm ye kadar büyüyebilir, ancak bir akvaryumda nadiren 20cm’yi aşarlar. Çocuk ve yetişkin görünümleri büyük ölçüde değişir. Gençken, vücut rengi turuncudur ve arkada beyaz kaplan çizgileri veya benekler bulunur. Çizgiler ve yüzgeçler siyah olarak belirtilmiştir. Yetişkinlikte, vücut benekli mavi bir renk alır, yüzgeçler sarı, kırmızı ve mavilerle süslenir ve yüz yeşil çizgili turuncudur. Erkeğin vücudunda, anal yüzgecin hemen üzerinde açık yeşil bir şerit vardır.

Red Coris Wrasse, içine uyumak için gömüleceği kum yatağı gerekir. 450 litre veya daha büyük bir akvaryumda bakılması tavsiye edilir. Red Coris Wrasse’ı mercan kırığı veya benzeri bir kum tabakası olan bir akvaryumda beslemeye çalışmayın çünkü bu tür zemin malzemelerinin olduğu akvaryumlarda hayatta kalma oranı çok düşüktür. Çok küçükken, hemen hemen tüm balıklarla birlikte yaşayabilir, ancak büyüdükçe yıkıcı olabilirler. Omurgasızlarla birlikte tutulmamalıdır.

Red Coris Wrasse diyeti, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli pul ve granül yemleri içermelidir.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.