Red Coris Wrasse
Belirtilmemmiş....
Red Coris Wrasse
0.0/5

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Coris Gaimard

Aile:

labridae

Cins:

coris

Hızlı Bakış

Mizaç
Yarı Agresif

Bakım Zorluğu

Orta

Resif Uyumu

dikkatle

Diet

etobur

Renk

siyah, mavi, yesil, turuncu, kirmizi, beyaz, sari

Menşei

maldivler, endonzya, fiji, solomon-adaları

Min. Akvaryum Hacmi

472 Litre

Maksimum Boy

37.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Red Coris Wrasse Hakkında

Clown Wrasse, Red Labrid veya Yellowtail Coris olarak da bilinen Red Coris Wrasse, Hint-Pasifik ve Hawaii Bölgesi’ndeki hemen hemen her resifte bulunabilir ve Kızıldeniz’e kadar uzanır. Vahşi doğadaki yetişkin örnekler kolayca 40 cm ye kadar büyüyebilir, ancak bir akvaryumda nadiren 20cm’yi aşarlar. Çocuk ve yetişkin görünümleri büyük ölçüde değişir. Gençken, vücut rengi turuncudur ve arkada beyaz kaplan çizgileri veya benekler bulunur. Çizgiler ve yüzgeçler siyah olarak belirtilmiştir. Yetişkinlikte, vücut benekli mavi bir renk alır, yüzgeçler sarı, kırmızı ve mavilerle süslenir ve yüz yeşil çizgili turuncudur. Erkeğin vücudunda, anal yüzgecin hemen üzerinde açık yeşil bir şerit vardır.

Red Coris Wrasse, içine uyumak için gömüleceği kum yatağı gerekir. 450 litre veya daha büyük bir akvaryumda bakılması tavsiye edilir. Red Coris Wrasse’ı mercan kırığı veya benzeri bir kum tabakası olan bir akvaryumda beslemeye çalışmayın çünkü bu tür zemin malzemelerinin olduğu akvaryumlarda hayatta kalma oranı çok düşüktür. Çok küçükken, hemen hemen tüm balıklarla birlikte yaşayabilir, ancak büyüdükçe yıkıcı olabilirler. Omurgasızlarla birlikte tutulmamalıdır.

Red Coris Wrasse diyeti, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli pul ve granül yemleri içermelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Kaynaklar:

Belirtilmemiş...

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir