Red Tail Tamarin Wrasse

UYARI: Türler içindeki farklılıklar nedeniyle, balığınız resimdekiyle aynı görünmeyebilir ve verilen yaklaşık boyut aralığı da değişebilir.

Tür Tanımı
Latince Adı
Anampses Chrysocephalus
Aile
Labridae
İstatiksel Özellikleri
Zehirli
Hayır
Maksimum Boyut (cm)
18
Diyet
Etobur
Mizaç
Normal
Bakım Seviyesi
Sadece Uzman
Resif Uyumu
Uyumlu
Rengi
Siyah, Kırmızı, Beyaz
Min. Akvaryum Hacmi (Litre)
450
Menşei
Hawaii
Tavsiye Edilen Su Değerleri
pH
8.1 / 8.4
Tuzluluk (g/ml)
1020 / 1025
Sıcaklık (℃)
22 / 25
Alkalinite (dKH)
8 / 12
Tavsiye Edilen Satın Alma Boyutu
Küçük (cm)
4.0 / 6.5
Orta (cm)
6.0 / 9.0
Büyük (cm)
9.0 / 12.0
Genel Bakış

Redtailed Wrasse, Redtail Hawaiian Wrasse veya Psychedelic Wrasse (erkekler) olarak da bilinen Red Tail Tamarin Wrasse, çeşitli boyutlarda beyaz noktalarla kaplı siyah bir gövdeye sahiptir. Kuyruk beyazdır ve sonunda kırmızı bir bant vardır. Erkek, dişilerden farklı olarak benzersiz yüz çizgilerine sahip daha renkli bir kafaya sahiptir. Kur yaparken, erkekler renklerini daha yoğun gösterecektir.

Kendini gömmek için 5cm ila 10cm kum tabakası ve akvaryumun dışına sıçramasını önlemek için güvenli bir kapakla birlikte 450 Litre veya daha büyük bir akvaryum gerektirir. Tek bir erkek, erkekten önce veya aynı zamanda alınan bir grup dişiyle birlikte bakılabilir.

Redtail Tamarin Wrasse’nin yeni ortama alışması çok zor olabilir. Dondurulmuş Mysis karidesi ve dondurulmuş salamura karidesi gibi çeşitli zenginleştirilmiş etli yiyecekler sunulmalıdır.

Bakımı çok zor bir türdür ve sadece hayvanat bahçeleri, araştırma kurumları ve uzman akvaryumcular için tavsiye edilir. Bir uzman tarafından bakılmazsa, esaret altında hayatta kalma ihtimalleri çok düşüktür.

Bu içeriği beğendin mi?

Web sitemizde; kullanım deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Tüm hikaye için Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.