Ring Eyed Goby
Fotoğraf: Jim Greenfield
Ring Eyed Goby
Ring Eyed Goby latince adıyla, Trimma Benjamini Nano akvaryumlar için esaret altında yetiştirilebilen ateş kırmızısı, barışçıl ve bakımı kolay bir balıktır.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Trimma Benjamini

Aile:

gobiidae

Cins:

trimma

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

turuncu, kirmizi

Menşei

cebu

Min. Akvaryum Hacmi

37 Litre

Maksimum Boy

2.5 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Ring Eyed Goby Hakkında

Ring Eyed Goby, nano akvaryum kurulumunuza harika bir görsel ilgi katacak canlı bir ateş kırmızısı renge sahip muhteşem bir küçük kaya balığıdır. Genel adından da anlaşılacağı gibi, Ring Eyed Goby, hafifçe kalkık gözlerle sevimli, gözlüklü bir yüze sahiptir. Vahşi doğada, Ring Eyed Goby, kıyı ve dış resif yamaçlarında yaşar, mağaraların ve çıkıntıların çatılarına tutunur. Bu nedenle, Ring Eyed Goby’nizi resif akvaryumu manzaranız arasında yerçekimine meydan okuyan pozisyonlarda ve hatta akvaryum camınızda bu duruma tanık olursanız şaşırmayın. Ring Eyed Goby’nin doğal dağılımı, Sulawesi’den Tonga’ya kadar Batı Pasifik Okyanusu boyunca uzanır; kuzeyde Marshall Adaları’na; güneyde Yeni Kaledonya’ya ve Büyük Set Resifi’ne.

Ring Eyed Goby için ideal kurulum, canlı kaya ve bol miktarda girinti, çıkıntıya sahip ve bolca saklanma yeri olan serbestçe su peyzajı yapılmış 37,5 Litre veya daha büyük bir akvaryum olmalıdır. Ring Eyed Goby, belki de ara sıra kendi cinsininkiler dışında diğer balıklara karşı nadiren saldırganlık gösteren barışçıl bir balıktır. Daha büyük akvaryum kurulumlarında birden fazla birey beslenebilir, ancak Ring Eyed Goby’yi barışçıl mizaçlı balıklarla barındırdığınızdan ve daha agresif balıklarla birlikte beslemekten kaçındığınızdan emin olun.

Ring Eyed Goby’nin diyeti, mysis karidesi, vitamin takviyesine batırılmış diğer dondurulmuş etli yiyecekler, fito ve zooplankton yiyecekleri ve pul yiyecekler dahil olmak üzere çeşitli etli yiyecekler ve bitkisel gıdalardan oluşmalıdır. Doğal beslenme koşullarını en iyi şekilde yeniden oluşturmak için, yemi bir su pompasının veya dalga oluşturucunun çıkışına yerleştirin, böylece aktif olarak su sütununa dağılır.  Ring Eyed Goby, gün boyunca çok sayıda küçük öğünle beslenmelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Your email address will not be published.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Elinizi Cebinize Atmadan
Alışveriş Yapın!

N Akvaryum üyeleri puanlarıyla alışveriş yapmanın keyfini çıkarıyor. Siz de şimdi üyeliğinizi başlatın, içeriklere yorum yapın, ürünlere tavsiyeler verin puanları toplayın! Topladığınız puanlarla alışverişin keyfni çıkarın!

Liderlik Yarışı

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı ziyaret ederek gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir