Red Velvet Fairy Wrasse
Fotoğraf: liveaquaria.com
Red Velvet Fairy Wrasse
0.0/5
Red Velvet Fairy Wrasse latince adıyla Cirrhilabrus Rubrisquamis, akvaryumunuza hem renk hem de hareket getirecek huzurlu, aktif ve resif uyumlu bir balıktır.

*Türler arasındaki farklılıklar nedeniyle, canlınız resimdeki gibi görünmeyebilir ve verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

Latince Adı:

Cirrhilabrus Rubrisquamis

Aile:

labridae

Cins:

cirrhilabrus

Hızlı Bakış

Mizaç
bariscil

Bakım Zorluğu

Kolay

Resif Uyumu

uyumlu

Diet

etobur

Renk

kirmizi, sari

Menşei

maldivler

Min. Akvaryum Hacmi

340 Litre

Maksimum Boy

10 cm

Ortalama Ömrü

Belirtilmemiş...

Takviyeler

Belirtilmemiş...

Tavsiye Edilen Su Değerleri

Tuzluluk

1020/1025

Alkalinite (dKH)

8/12 dkH

Sıcaklık

22/25.5 °C

pH

8.1/8.4 pH

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi

Videoyu oynat

Red Velvet Fairy Wrasse Hakkında

Red Velvet Fairy Wrasse olarak da bilinen Rosy-Scales Fairy Wrasse, Maldiv adalarını çevreleyen sularda bulunur. Rosy-Scales Fairy Wrasse, vücudun ön kısmı kırmızı, geri kalanı sarı olan küçük, renkli bir wrasse’dir. Balık olgunlaştıkça, balığın ön tarafındaki pullarda koyu kenarlar oluşur. Dişinin rengi, erkeğin parlaklığıyla kıyaslandığında daha azdır. Kur sırasında erkeğin yan yüzgeçleri, eşini ikna etme çabasında neredeyse yanlardan beyaza döner. Renkler balığın moduna göre değişebilir.

Rosy-Scales Fairy Wrasse, sadece balık veya 350 Litre veya daha büyük bir resif akvaryumu için uygundur. Akvaryumunuza hem renk hem de hareket getirecek huzurlu, aktif bir balıktır. Mercanları veya omurgasızları rahatsız etmeyeceklerdir ve bu onları tuzlu su akvaryumu için mükemmel bir seçim haline getirir. Bu balıklar atlamayı sever, bu nedenle akvaryumunuzun üstüne sıkı oturan bir kapak önerilir.

Cirrhilabrus cinsinin diğer Fairy Wrasses türleri gibi, oldukça dayanıklıdır ve akvaryumda onlar için bolca saklanma alanına ihtiyaç duyabilirler. Esaret altında Rosy-Scales Fairy Wrasse, akvaryumda tek bir erkek olarak bakıldığında renklerini tam olarak sergilemeyebilir. Çok büyük bir akvaryumda yaşamayacaklarsa birden fazla erkek beslemeye çalışmayın. Dişileri akvaryuma erkekten önce veya erkeklerle aynı anda sokmalısınız. Kendilerinden sonra akvaryuma giren diğer Fairy Wrasses karşı agresif davranacaklardır.

Red Velvet Fairy Wrasse diyeti, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş mysis karidesi, vitaminle zenginleştirilmiş dondurulmuş salamura karidesi ve diğer etli yiyeceklerin yanı sıra yüksek kaliteli granül ve pul yemlerini içermelidir.

Bu canlıyı daha önce besledyseniz veya hala akvaryum sakinlerinizden biriyse deneyimlerinizi veya eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bizimle ve diğer akvaristlerle paylaşın. Sorularınız için Tuzlu Su Akvaryumu Forumların da kendi başlığınızı açmaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Katkıda Bulunanlar:

Türkiye de Üretimi

Belirtilmemiş...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En az 1000x1000px boyutunda ve gün şığında çekilmiş olmalıdır.
Canlı Videosu Ekleyin

Web sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Gizlilik Politikası sayfamızı görüntülemek ve ayarlarınızı düzenlemek için TIKLAYIN!

N Akvaryum®'a Görüşlerini Bildir